8. dubna 2008 7:00 Lidovky.cz > Sport > Názory

Pochmurný obraz

Jágr se probudil až v závěru, ale 71 bodů je slabota.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jágr se probudil až v závěru, ale 71 bodů je slabota. | foto: ČTK

PRAHA Ty tučné časy už patří do minulosti. Hokejoví fanoušci byli od poloviny devadesátých let zvyklí vídat české borce, jak se perou v NHL o přední příčky ve statistikách. Právě skončená základní část ale jasně poukazuje na ústup z čelních pozic.


Poprvé po dlouhých letech neskončil ani jeden český hokejista v první desítce kanadského bodování NHL. Trojici Prospal, Jágr a Hemský (všichni 71 bodů) najdete až ve třetí desítce. Jaký to rozdíl oproti předolympijské sezoně 2000/01. Tehdy Jágr bodování vyhrál, Eliáš skončil třetí. Jejich pozice nyní obsadili Rusové a Švédové. Silná česká generace mizí ze scény a následovníci chybějí. Jistě, může to být jen výkyv.

Ale mnohem pravděpodobněji je to kamínek, který zapadá do pochmurné mozaiky současného českého hokeje, který přestává být schopný udržet s Rusy, Švédy nebo Kanaďany krok. Fanoušci, připravte se proto na hubená léta, kdy medaile z MS a OH bude jen zcela výjimečný jev. Bohužel.

Martin Prachař

Autor

Martin Prachařmartin.prachar@lidovky.czČlánky