Sobota 8. května 2021Den vítězství 14 °C polojasno Předplatné LN

Diskuse k článku

POLEMIKA o dění okolo Kolocových a Lopraise: Šlo o lidskou chybu, nebo o hlubší společenský problém?

Spor mezi sestrami Alyyah a Yasmeen Kolocovými a týmem okolo Aleše Lopraise se z Rallye Dakar plynule přenesl do Česka. Nevhodné poznámky, které zazněly v kabině závodníkova kamionu na adresu dvojčat, se ocitly na internetu. A šestnáctileté sestry si je nenechaly líbit. „Černoška z Roudnice“ a „Jedna je plochá a sjízdná, ta druhá ne“ rozpoutaly debatu, co je ještě povídání mezi kamarády a co už rasismus a sexismus.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Sedlář 27.1.2021 1:01

Ale kdež, svoboda projevu byla vždy, ale po projevu..... Nu což.

J. Sedlář 27.1.2021 1:00

Polkorektnost, béééétůůů a d3b1l1ta kvete na západ od nás, jen se zelená. Kdyby B1b05t nadnášela, mohl by celý "vyspělý" západosvět létat jako vzducholodě, netřeba by bylo grýndýlů a elektrod3b1l1ty.

J. Sedlář 27.1.2021 0:55

Tak, krásně shrnuto. Ale řeší se to, že prý Loprais lhal. Tak jsem to video shlédl a mají pravdu. Tvrdil o jedné z Roudnice, že je sjízdná. Kecal. Není ani jedna. Ban bude za 5..4..3.....

J. Sedlář 27.1.2021 0:50

No to Koloc je a navíc tunelář. Ale jak to souvisí s Lopraisem?

J. Stejskal 26.1.2021 8:26

Necpal bych do toho sexismus a rasismus. Těch feministek je už moc. Ten pán je nevychovaný idiot a to je vše.

V. Církva 23.1.2021 0:19

No při prvních vydáních Švejka bylo taky plno mravokárců. a dnes je to z nejlepších českých literárních děl.

Pokud jsou holky v 16 přecitlivělé (to je jistě většina lidí toho věku), tak na takové, navíc poměrně nebezpečné akci namají co dělat.

Přesto by mi taky vadilo, kdyby na net daly třeba vietnamsko české míšenky video, že můj kolega je borec a já malý tlouštík. Pak bych o nich napsal něco podobného, třeba že ženská co má malej zadek a neumí tancovat je chlap a nemá si brat moje jméno do huby. Určitě bych nepsal v Angličtině o feminismu a rasismu. To je pokrytectví a hysterie.

Holky ukazují že na Dakar ještě nepatří. třeba jednou....

V. Církva 23.1.2021 0:08

Tak osobně bych to asi nazveřejnil, ale proč ne, chtěli popsat náladu v kamionu a prostě se jim to zdálo dobré. Ve svobodné zemi kam patří i Roudnice a to i s Vietnamci i Afričany kteří se asimilovali to není problém.

Do Afriky ale už ani Ameriky svoboda samozřejmě nepatří. tam patří pokrytectví.

V. Církva 23.1.2021 0:04

A proč by to ve svobodné zemi nezveřejnil. Taky mi kolikrát někdo bez argumentů zkritizoval můj názor. Nelíbilo se mi to ale nějak už s tím žít dokážu :-). Určitě o tom nebudu psát 3 články na lidovkách.

V. Církva 22.1.2021 23:59

Ano máte pravdu novinky.cz (seznam.cz ve spolupráci s Právem) jsou dnes Rudým Právem. Do svobodné země nepatří. Proto jsem přestal používat email na seznamu cz, komunistické diskuse se nezůčastním, vyhledávač seznam.cz jsem přestal používat. Doporučuji všem co nesnáší komunisty.

V. Církva 22.1.2021 23:54

Přesně tak hrají si na světové, ale pokud to šíří v Angličtině, znamená to pokrytectví. Pokud to dělají nepatří k naší kultuře. Ono to totiž není o barvě pleti. Vzhledově jsou to poměrně hezké holky, povahově krysy.

V. Církva 22.1.2021 23:51

Tak hlavně v USA říkají černoch především mulatům. Obama byl taky poloviční a slavili ho jako Afroamerického prezidenta. Pokud se někomu nelíbí, že se mu říká černoch, pak znamená že je skutečně méněcenný. Nebyl jsem vychováván rasisticky. Otec bydlel na koleji s černochem. A slovo černoch mi v češtině možná zní exoticky, ale rozhodně ne pejorativně. Známemu kamarád černoch říkal z legrace bílá huba. A tak to má být, umět se na to dívat s nadhledem.

Pravda je že si to měli s holkama vyříkat, alespoň příležitost se lépe seznámit. Ale třeba jsou tak namyšlené a urážlivé že to nejde. Tomu bych i věřil.

V. Církva 22.1.2021 23:45

Přesně tak! neříkejte mi, že se takto holky o druhém pohlaví taky nebaví :-). Já vím, řekli že ta druhá je méně hezká. No fajn, ale i takto se chlapi prostě baví a holky taky.

V. Církva 22.1.2021 23:42

Je to pokrytectví. Copak se podobně ty holky o chlapech nebaví?!

V. Církva 22.1.2021 23:41

Prosím Vás co ten Loprais řekl? Já tam nic nechutného nenašel.

V. Církva 22.1.2021 23:39

Mně by pořád zajímalo co ten Loprais řekl? Na videu jsem slyšel jen něco hantýrkou na způsob černoška z Roudnice a že ta jedna je hezká a druhá méně. Je tam ještě něco? To už se nemůžeme normálně bavit? Tak jsem prostě běloch z Moravy ale netvrdím, že jsem lepší než černoška. To ale pokud jsem Lopraisův hantec pochopil ani on neřekl.

Pravda je že se osobně snažím moc neříkat že je nějaké žena nehezká. Ale o hezkých ženách se chlapi běžně baví a taktéž ženy. Diskuse skutečně zněla dost "hospodsky", tak se ale hoši běžně bavívají, ale to se snad u tohoto sportu dá čekat. Možná takové věci na net nedávám (není to pak ale pokrytectví?)

Neučme se západnímu pokrytectví!

I. Rejmanová 20.1.2021 12:42

Dobře jste to odhadl. To pojmenování jim po té medializaci pravděpodobně už zůstane.

J. Straka 19.1.2021 20:56

To je ta chudinka co má pořád nějaký problém, ale pracovat se jí nechce?! Co se furt zabíjí, ale nikdy se jí to nepovede? Posílám víčka! Už s ní něco udělejte!

J. Straka 19.1.2021 20:55

Nebo pozvat holky na zmrzlinu! :)

D. Novakova 19.1.2021 18:30

Tohle nikdo soudný úmyslně nezveřejní, zvláště pokud si říká kamarád otce dívek. Prostě zatemnění mysli/ doufejme/.

Rozhodně, pokud se pánové považují za sportovce, je sportovní se omluvit a podat podat ruku. Co takhle koupit dívkám kytku pánové?

D. Novakova 19.1.2021 18:29

Tohle nikdo soudný úmyslně nezveřejní, zvláště pokud si říká kamarád otce dívek. Prostě zatemnění mysli/ doufejme/.

Rozhodně, pokud se pánové považují za sportovce, je sportovní se omluvit a podat podat ruku. Co takhle koupit dívkám kytku pánové?

R. Vithous 19.1.2021 17:41

Pravda je, že děvčata jsou, pokud jsem to dobře pochopil, mulatky, takže označení "černoška z roudnice" nebylo věcně přesné. Nicméně ten "rasistický aspekt" v tom pojmenování, označujícím reálně existující etnicitu, nějak nevidím. Zejména když mladé dámy nemají pro české prostředí zrovna běžná a snadno vyslovitelná jména...

M. Dr. 19.1.2021 15:25

Předsedou, má pravdu ten Loprais. Jedna je sjízdná. Ta druhá taky , ale až po pár paňákach. To je pak sjízdná každá .... A tak my si tady žijem. Mediální svět vytváří svoje vlastní problémy. Obyvatelé podhradí si žijí po svém.

H. Kotaz 19.1.2021 14:28

!!!!!! R^

V. Peroutka 19.1.2021 14:17

Trochu mi to připomíná novináři vytvořený příběh neznámé Dominiky Gottové.

M. Krásná 19.1.2021 14:12

16 mi bylo už hóódně dávno, byla jsem holka krev a mlíko, a takovýhle poznámek jsem zaslechla mraky. Pokud byl onen řečník taky sjízdný, žádný problém, pokud byl nesjízdný, dostalo se mu odmítnutí ve smyslu: o tebe bych si ani kolo neopřela;-) A bylo vymalováno. Kdyby mě někdo dnes ohodnotil jako sjízdnou, asi bych se taky nezlobila;-D i když hodnocení řečníka by bylo na základě jiných kritérií;-)

P. Berg 19.1.2021 13:53

Rasismus je hluboce zakořeněn ve velké části českého národa.

J. Seidl 19.1.2021 13:30

Zveřejnění videa v kterém byla hodnocena sexuální atraktivita dvou šestnáciletých holek bylo nevhodné a hloupé.Chápu , že se to těm holkám nelíbilo a ozvaly se, ale jezajímavé, že své video natočily v angličtině, ačkoliv anglicky mluvíví lidé do té doby o této kauze neměli tušení.Je zjevné, že rodině Koloců nejde o žádnou omluvu, ale o naskočení na vlnu Me Too a o likvidaci Lopraise a vytěžení maxima z pozice obětí.Pokud ovšem ty holky chtějí být známé jako skvělé závodnice a nikoliv jako osoby pod přezdívkami Sjízdná a Nesjízdná volí velmi riskantní postup, myslím, že to tatínek příliš nedomyslel.

M. Nespor 19.1.2021 12:03

Pane P. Victorine, tim drncanim pri zavodech tam jsou pomalu jiz vsichni vyklesteni - a drnc a drnci drnc ........ ;-D

>kdo to zverejnil je opravdu trubka (slusne receno), nezverejnil to nakonec sam Loprais, tak v cuku letu a nepozornosti?<

P. Packa 19.1.2021 12:01

Z prdu kulička.

M. Nespor 19.1.2021 11:51

"závadné" názory

Presne vystizeno a uz to bezi a uz to frci, jako za starych casu ;-(

Brzo budou misto cenzoru kukatkari. Ti budou mit kukatka a s nima vam budou jiz preventivne cucet do mozku. ;-D


Pochvaly bych výrazně omezil, víc berou než dávají, vysvětluje psycholog

Zdeněk Krpoun psycholog | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Stále více čelíme nezdravému tlaku, abychom byli úspěšnější a výkonnější. Jak budovat zdravé sebevědomí? Jak správně...

Opakovaný výstup na osmitisícovku může urychlit demenci, říká neurochirurg Beneš

Vladimír Beneš | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Špičkový neurochirurg Vladimír Beneš, už třetí v řadě slavné neurochirurgické dynastie, o šťourátku v mozku, hezkých...

Pohodlnější to nikdy nebylo. Velký přehled služeb televize přes internet

Přehled služeb televize přes internet. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Otestovali jsme devět služeb televize přes internet. Vybrali jsme ty, které můžete používat s libovolným poskytovatelem...