27. listopadu 2011 11:30 Lidovky.cz > Sport > Názory

POLLERT: Chyťte se za nos, pánové od hokeje

Lékař a bývalý olympionik Lukáš Pollert. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lékař a bývalý olympionik Lukáš Pollert. | foto: Jindřich Mynařík, Lidové noviny

PRAHA Nechápu to a kroutím nad tím hlavou. Celý sportovní svět se spíše sjednocuje, než rozděluje, ale našemu hokeji se to nějak nezamlouvá. Soudím tak podle rozhodnutí Asociace profesionálních klubů, která odstrčila slovenský návrh na spoluúčast Slovanu Bratislava a Košic v české extralize.

Tohle přece už dávno existuje v NHL; kdyby se hrála jen americká a jen kanadská liga, tak by to asi nebylo ono. Podobně je tomu v KHL, takže mi to spojení českých a slovenských klubů přišlo jako docela dobrý nápad. Nevím, jestli by extraliga v takové podobě byla kvalitnější, ale o větší atraktivitě nepochybuju, vždyť by ožila někdejší rivalita.

Takhle mi to připadá tak trochu úsměvné, až absurdní, jako by se české kluby něčeho bály. Ve vodním slalomu jsme na nějaké rozdělení Československa nekoukali a zvesela jsme proti sobě závodili dál. Slováci jezdili k nám, my zase k nim, a když šlo o závody našeho nebo jejich poháru, tak se prostě soupeři od sousedů do celkového pohárového pořadí nezapočítávali.

O TÉMEATU ČTĚTE VÍCE

Mnohem důležitější bylo zazávodit si v kvalitní konkurenci, a pokud vím, dělá se to pořád. Zajet si proti bratrům Hochschornerovým, Eleně Kalisté nebo Michalu Martikánovi, což jsou několikanásobní olympijští vítězové a mistři světa, mi přece dá mnohem víc, než kdybych si na kanálu v Troji jezdil jen proti domácím soupeřům.

Nebo jsem také hodně cestoval na závody do Francie – tamní slalomáři také patří ke špičce a bylo dobré se s nimi nejen utkat, ale i sledovat, jaké kombinace jezdí. Už dávno sice nezávodím, ale ani v mojí profesi to není o moc jiné – naši doktoři jezdí na stáže třeba do Ameriky a naopak. I v lékařství se pořád s něčím přichází a je dobré se ty novinky učit.

Takže mi to rozhodnutí hokejových pánů přijde divné. Třeba má náš hokej zůstat zakuklený, ale diváci by kupříkladu zápas Sparty se Slovanem určitě přivítali.

Lukáš Pollert

Advantage Consulting, s.r.o.
SENIOR FINANČNÍ ÚČETNÍ s AJ Praha

Advantage Consulting, s.r.o.
Praha
nabízený plat: 35 000 - 45 000 Kč