23. října 2011 6:00 Lidovky.cz > Sport > Názory

Pollert: Slávisti, kupte si klub jako hospodu

Doktor Lukáš Pollert. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Doktor Lukáš Pollert. | foto: Jindřich Mynařík, Lidové noviny

PRAHA Ivan Bican, syn legendárního Pepiho, dosáhl svého. Velká fotografie jeho slavného táty už nezdobí průčelí stadionu v Edenu. Lidi z vedení klubu označil Bican junior za pochybné existence a nechce, aby s nimi on a jeho matka a vůbec rodina Bicanových měli cokoli společného.

Říká se, že nikdo neví, kde pan Řebíček, od léta majitel Slavie, vzal na klub peníze. Dobrá, původ peněz neznáme, ale zákony to asi dovolují, když Řebíčkovi nikdo nešlape na paty. Já můžu s panem Bicanem vřele souhlasit, ale to je tak všechno. Původ peněz neznáme, nicméně známe majitele a ten si holt může s klubem nakládat, jak chce. Může si přivést trenéra, prodávat hráče a může je kupovat. A že nakupuje odložené fotbalisty? No jo, ale jako majitel si to může dovolit.

ČTĚTE TAKÉ

Když někdo koupí hospodu za černé peníze a nikomu to nevadí, tak tam lidi taky budou chodit dál. Jednak to nemusí vědět, ale jsou na tu hospodu zvyklí, chutná jim tam pivo i jídlo, tak co.

Nikdy jsem nebyl fanouškem, a příznivcem fotbalu už vůbec ne. Ale něco dokážu pochopit, protože dobře znám Ivana Trojana a vím, co všechno je ochotný udělat pro Bohemku, tedy pro tu pravou, vršovickou. Vůbec ale nechápu slávisty, kteří se vztekají, že mají za trenéra Františka Straku. Co blbnou? Straka je profík. Já taky léčím všechny lidi bez rozdílu, tak proč by Straka nemohl trénovat Spartu a potom i Slavii?

A že si ho přivedl Řebíček? No jo, ale Slavia není klub fanoušků ani pana Bicana mladšího, je to klub Řebíčkův. Tonda Panenka je taky legenda Bohemky, ale není to jeho klub. I když ani nevím, komu ta Bohemka vlastně patří…

Ať si fanoušci Slavii koupí. Když v devadesátých letech chtěl majitel hospody U Černého vola na Loretánském náměstí svůj podnik prodat a hrozilo, že už se tam pivo čepovat nebude, tak se štamgasti dohodli a tu starobylou hospodu koupili. A všechno tam zůstalo staré a hezké. Přesně, jak to chtěli.

LUKÁŠ POLLERT