12. října 2008 23:13 Lidovky.cz > Sport > Názory

Polské prohlédnutí

David Rozehnal (vlevo) a Robert Lewandowski.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy David Rozehnal (vlevo) a Robert Lewandowski. | foto: ČTK

CHORZOW Poláci měli štěstí, hráli jsme hodně ofenzivně. A hlavně klid, nebylo to tak zlé. Kdo po porážce v Polsku poslouchal české fotbalisty, musel nabýt dojmu, že se někde za rohem hrál ještě jeden paralelní zápas.

Realita však byla jiná a nikoliv proto, že česká média milují negativní zprávy, jak tvrdí trenér Rada. Ještě před dvěma lety by jeho tým Poláky bez milosti přejel, jenže teď už se musí třást i před nimi. Češi nestíhali, jejich záloha neexistovala a obrana byla děravá. Byl to smutný pohled. Radův výběr si však tak dlouho namlouval pravý opak, až své teorii také uvěřil. A to je chyba.


Když bývalý reprezentant Ladislav Vízek po volbě Brücknerova nástupce říkal, že český tým může vést i pekař, mýlil se. Postoupit ze schůdné skupiny bude ještě pořádná makačka. Čeští fotbalisté by si proto měli dodat odvahy a pohlédnout pravdě do očí. Místo výmluv musí přiznat, že hráli hodně špatně. Jinak se nikdy nezlepší.

Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní
Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní

Krkonošský národní park (KRNAP) v loňském roce navštívilo téměř 3,8 milionu lidí. Negativním dopadem masové turistiky je velké množství odpadků, které po sobě lidé v přírodě zanechávají. Dobrovolníci jich každoročně sesbírají skoro 3 tuny.

Najdete na Lidovky.cz