30. října 2008 16:13 Lidovky.cz > Sport > Názory

Pomůže znovu boží ruka?

Mezi fanoušky se objevil i Diego Armando Maradona, který se radoval z vítězství Argentiny nad Pobřežím Slonoviny. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mezi fanoušky se objevil i Diego Armando Maradona, který se radoval z vítězství Argentiny nad Pobřežím Slonoviny. | foto: DAVID HECKERAFP

PRAHA Fotbal v Argentině ovlivňují emoce možná víc, než by bylo zdrávo. Když v těchto dnech vyšlo najevo, že se její reprezentace ujme Diego Maradona, propuklo v jihoamerické zemi nefalšované nadšení. Kritické hlasy jsou ve výrazné menšině.

Fotbalový génius a lidový hrdina v roli trenéra modrobílé velmoci? To přece nemůže dopadnout špatně. Nezáleží na tom, že jako kouč nikdy pořádně nepracoval, a pokud ano, byl to propadák.

Zůstává otázkou, jak se božský Diego vyrovná se situací, až se očekávaná cesta na fotbalový Olymp zadrhne. Na benevolenci fotbalových mas mohl spoléhat dřív, když se neúspěšně vyrovnával se závislostí na drogách nebo neplatil výživné na nemanželského syna. Při špatných výsledcích se ale jeho aureola rozplyne jako kostka cukru. Na zásah "boží ruky" už také spoléhat nemůže. Ta mu výrazně pomohla už jednou na MS 1986 v Mexiku.

Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče
Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…