Sobota 22. ledna 2022, svátek má Slavomír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

POZNÁMKA: (S)prosté tribuny. Když je fotbal výjimečně před hokejem

Sport

  6:00
Vulgarity na českých stadionech zevšedněly, a tak se přehlížely. Sportovci musí posouvat hranice lidských možností a vítězit v prostředí plném nadávek a výhrůžek. Fotbalovým bafuňářům ovšem pohár trpělivosti přetekl až poté, když se "něco stalo".

Až ne nevybíravé vulgarity patří fanoušci Komety Brno k nejlepším v extralize foto: MAFRA - Anna Vavríková

Před třemi týdny ligové utkání mezi ostravským Baníkem a Spartou muselo být na několik desítek minut přerušeno, neboť se "pouhé" nadávky změnily ve výtržnosti. Vzduchem létaly sedačky, dýmovnice a další předměty. Český fotbal se tak i vlastní vinou dostal pod tlak a musel jednat.

A první chvályhodná opatření už zabrala v praxi. Fotbalová asociace vyzvala delegáty, kteří dohlížejí na zápasy, aby při projevech agresivního chování duel přerušili, či dokonce ukončili. Výsledek? V úterním utkání mezi Slavií a Jabloncem se ochozy neslo na adresu fotbalového šéfa a majitele Jablonce "Pelta je č....," kvůli čemuž se dvě minuty nehrálo.

ČTĚTE VÍCE

Nenaruší se regulérnost soutěže, když již před výkopem mnoha zápasů hrozí, že se vůbec nedohrají? A to se zítra hraje derby pražských "S". "My už jsme si na takové pokřiky zvykli," shodli se hráči Jablonce a přiznali, že nadávky slýchají běžně.

I hokej řeší podobný problém, přestože v boji s chuligány vítězil. Napjaté duely play off však ukázaly, že ne tak úplně. Především v Plzni a Brně jsou vulgarity běžným "chorálem". A ředitel extraligy Josef Řezníček krčil rameny s tím, že si neví rady, jak proti sprostým individuím zakročit. A před výrokem brněnského kouče Kýhose v deníku Sport "snad nám to rozhodčí nezk...." zřejmě strčil hlavu do písku.

Fotbal je tak v tomto směru na správné cestě a výjimečně o krok napřed před hokejem. I on by si měl uvědomit, že nedohraný duel může znamenat víc než dohraná řež prošpikovaná vulgaritami.

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat