19. září 2017 8:00 Lidovky.cz > Sport > Názory

Psi štěkají, karavana jede dál. Basketbalová federace kritiku fanoušků ignoruje

Šéf českého basketu Miroslav Jansta (vlevo) se zotavuje po operaci. Nového kouč mužů bez něj výkonný výbor nevybral. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Šéf českého basketu Miroslav Jansta (vlevo) se zotavuje po operaci. Nového kouč mužů bez něj výkonný výbor nevybral. | foto:  Michal Šula, MAFRA

Psi v podání fanoušků štěkají, karavana, tedy vedení České basketbalové federace, jede vesele dál. Oba reprezentační týmy sice na Euru selhaly, zdá se ale, že jejich vedení zůstane v takřka totožném složení.

V ženské sekci na svém místě zůstal šéftrenér Lubor Blažek, hlavní kouč Ivan Beneš bude plnit roli asistenta u nového kouče Dušana Svitka. 

V té mužské se výběr nového trenéra posunul o další měsíc, protože výkonný výbor ČBF nechtěl udělat rozhodnutí bez svého šéfa Miroslava Jansty, jenž se zotavuje po operaci. 

Místopředseda federace Zdeněk Bříza, který je stejně jako Jansta zapletený do dotační kauzy, kvůli níž se ocitl šéf fotbalového svazu Miroslav Pelta ve vězení, však přiznal, že se předem vzdává boje o postup na MS, protože je podle něj šance malá.

Maďarsko - ČR, utkání skupiny C mistrovství Evropy basketbalistů. Zleva Martin...
Tomáš Satoranský při tréninku reprezentace.

A dodal, že je možné, že neúspěšný kouč mužského týmu Ronen Ginzburg zůstane u týmu další čtyři roky.

Navzdory obrovské kritice fanoušků se tak v českém basketbalu téměř nic nezmění a potáhne se pouští dál.

Najdete na Lidovky.cz