Sobota 4. února 2023, svátek má Jarmila
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Roso, díky. A co dál? Podobného činovníka potřebuje fotbal jako prase drbání

Sport

  12:19
PRAHA - Legenda končí. Smutek a nostalgie provázejí i konec hráčské kariéry Tomáše Rosického. Ohlasy zpoza hranic dokazují, o jakou osobnost domácí fotbal přichází. Naštěstí ne úplně. S jeho loučením je totiž spojena i velká naděje: nejen jeho domovská Sparta v něm může nově získat funkcionáře evropského formátu.

Tomáš Rosický se loučí. foto: ČTK

Český fotbal umírá na úbytě. Časy, kdy patřil ke špičce Evropy, definitivně odešly vlastně právě tehdy, když Rosický svlékl reprezentační dres s kapitánskou páskou. 

Spolu s Petrem Čechem byl posledním svého druhu, fotbalista s českých pasem a mezinárodním věhlasem. Nenašla se za ně náhrada na hřišti a nevyužity zůstaly i jejich vědomosti o fungování velkých klubů. Někteří se věnují golfu, jiní se uplatnili v zahraničí.

Máme štěstí, že Rosický zvolil jinou cestu. Vrátil se domů, a byť se mu včera při loučení nemluvilo snadno, bylo z jeho slov zároveň znát, že má chuť do nové etapy. Činovníka nezatíženého skandály, zato s obrovskou zkušeností z evropských top týmů potřebuje český fotbal jako prase drbání.

Autoři:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat