26. března 2015 9:00 Lidovky.cz > Sport > Názory

Rubl mu překazil plány. Vydupe si ruský ‚zrádce‘ v NHL milost?

Ilja Kovalčuk na tréninku New Jersey | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilja Kovalčuk na tréninku New Jersey | foto: Reuters

Před dvěma lety se ruskými penězi nechal zlákat k útěku z NHL. New Jersey se teď může pomstít a Iljovi Kovalčukovi návrat do zámoří, který údajně chystá, zablokovat. Alespoň na nějakou dobu.

S Devils podepsal v roce 2009 smlouvu snů – 15 let, 100 milionů dolarů. Ale po necelých čtyřech letech vyrazil do štědrého Petrohradu.

Od té doby se událo mnohé – Kovalčuk s Ruskem neuspěl na olympiádě v Soči a s nejbohatším klubem Evropy si ani jednou nezahrál finále KHL. Ale že by mu už tak brzy došla z týmových neúspěchů trpělivost a zjistil, že se se svým nečekaným rozhodnutím přepočítal? Spíše se nemůže dopočítat.

Ovečkin a Kovalčuk se radují z gólu.
Kovalčuk napadl Fina Pesonena.

Sankce vůči Rusku tlačí rubl ke dnu, a i proto Kovalčukova výplata ztrácí na své astronomičnosti. Jenže stanovy NHL jsou jasné: pokud se byť jediný z 30 klubů kousne, Kovalčuka před dovršením 35 let zpět do nejlepší ligy nepustí. Nebo by si musel dát od hokeje rok pohov.

Ale ani čekat až do roku 2018 se hvězdě chtít nebude. To si spíše podbízivými výroky vydupe milost. Třeba už letos.

Martin Křížek

Autor

Martin Křížekmartin.krizek@lidovky.czČlánky

PŘÍBĚH: Nechci druhé dítě, partner ano
PŘÍBĚH: Nechci druhé dítě, partner ano

Přítel na mě tlačí že chce druhé dítě synovi je 6 let a že by to už chtělo druhé. Jenže já druhé nechci. Když mu řeknu důvody ( jsem na vše sama nemáme ani hlídací babičku, přítel s námi nikam nechce výlet, dovolená vše sama se synem.) On si stejně mele svou ale že by něco změnil to ne.