31. října 2008 12:12 Lidovky.cz > Sport > Názory

Růžičkova výzva

Trenér reprezentace Růžička.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Trenér reprezentace Růžička. | foto: ČTK

PRAHA Hokejová reprezentace na mistrovství světa dvakrát po sobě neuspěla. Padla ve čtvrtfinále. Zlatá generace pomalu odchází do hokejového důchodu.

 Český hokej nyní potřebuje odvážná rozhodnutí.

Jednou z chyb bývalého reprezentačního trenéra Aloise Hadamczika totiž byla bázlivost dát šanci mladým nevyzkoušeným talentům, zejména co se týká brankářů. A stejná bázlivost a bezradnost se pak přelila do krve týmu, jemuž v kritických chvílích chybělo sebevědomí. Staronový kouč Vladimír Růžička přehodil kormidlo. Ve Finsku vyzkouší dva mladé gólmany.

Jenže bude toho muset udělat mnohem víc, aby zastavil sešup národního mužstva. Musí vytvořit fungující tým, který bude mít řád a kde každý hráč bude znát své místo. Růžička v minulosti ukázal, že to dokáže. Jenže nyní to bude mít těžší, hráčská kvalita totiž v porovnání s Kanaďany, Rusy nebo Švédy slábne. Proto bude potřebovat odvahu, jasný systém a hlavně nekonečný elán.

Martin Prachař

Autor

Martin Prachařmartin.prachar@lidovky.czČlánky

Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče
Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…