7. února 2015 7:00 Lidovky.cz > Sport > Názory

Naše Eva si dovolila ukončit sezonu? Samková není ničí majetek

Snowboardcrossařka Eva Samková při tréninku na mistrovství světa v rakouském... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Snowboardcrossařka Eva Samková při tréninku na mistrovství světa v rakouském... | foto: ČTK

Už v pátek se našli fanoušci, kteří se nad jejím rozhodnutím rozčilovali a nechápavě kroutili hlavou. Eva Samková ale má veškeré právo ukončit sezonu, kdy chce.

Zaprvé má jistě nárok po skvělém loňském výkonu na olympiádě v Soči na odpočinek – a zadruhé není ničí majetek.

Češi si rádi úspěchy sportovců přisvojují. Často lze třeba v hospodách při fotbalových a hokejových zápasech reprezentace slyšet „vyhráli jsme“ nebo naopak „oni prohráli“.

Eva Samková.
Snowboardcrossařka Eva Samková.

Samková navíc na rozdíl od mnoha jiných nestráví pauzu jen lenošením v Karibiku, ale chce se dál věnovat dětem. Už v polovině ledna otevřela v Harrachově snowboardcrossovou dráhu pro děti, dlouho je učila na startu a pomáhala jim po dojezdu.

Nezbývá než se Samkovou souhlasit, že pokud nemá chuť, je lepší učit děti než jezdit závody jen „z povinnosti“...

Vojtěch Gibiš

Autor

Vojtěch Gibišvojtech.gibis@lidovky.czČlánky

PŘÍBĚH: Nechci druhé dítě, partner ano
PŘÍBĚH: Nechci druhé dítě, partner ano

Přítel na mě tlačí že chce druhé dítě synovi je 6 let a že by to už chtělo druhé. Jenže já druhé nechci. Když mu řeknu důvody ( jsem na vše sama nemáme ani hlídací babičku, přítel s námi nikam nechce výlet, dovolená vše sama se synem.) On si stejně mele svou ale že by něco změnil to ne.