Čtvrtek 28. října 2021, Den vzniku samostatného československého státu
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Šarapovová už by nikdy hrát neměla. Vyhrála jsem bitvu za ostatní, těší Bouchardovou

Sport

  10:00
Po návratu Mariji Šarapovové k tenisu po dopingovém skandálu se do ní pustila řada soupeřek, které kritizovaly fakt, že hříšnice dostává divoké karty na všechny velké turnaje. Ruská blondýna však ukazuje, že je šampionka tím, že na invektivy vůči své osobě vůbec nereaguje.

Eugenie Bouchardová výhru nad Šarapovovou slavila, jako by vyhrála grandslamový turnaj. foto: Reuters

Nejhlasitější z nich byla jiná blonďatá tenisová kráska a další příležitostná modelka Eugenie Bouchardová, která o třicetileté Rusce prohlásila, že ja podvodnice, která by už nikdy neměla mít právo hrát tenis dál.

Během druhého turnaje Šarapovovové po návratu na kurty v Madridu svedl los obě tenistky k pondělnímu zápasu 2. kola a v posledních měsících tenisově se trápící Kanaďanka hrála jak o život.

Třísetovou bitvu nakonec třiadvacetiletá Bouchardová vyhrála 6:4 ve třetím setu a skákala vysoko do výšky, jako by vyhrála grandslamový titul. U sítě si sice obě rivalky podaly ruce, ale bylo na nich vidět, že tak nečinily zrovna s láskou.

Eugenie Bouchardová a Maria Šarapovová.

Eugenie Bouchardová a Maria Šarapovová.

Po zápase Rusce vzkázala, že je to pro ní možná největší výhra v kariéře, protože zvítězila za mnoho dalších hráček na okruhu, které ji před zápasem přály štěstí. Dokonce i ty, s nimiž před tím nikdy nemluvila.

Šarapovová, která bude nyní potřebovat uhrát nejméně semifinále na následujícím turnaji v Římě, aby se kvalifikovala na oblíbený Wimbledon, naopak přiznala, že nevnímala, kdo stál na druhé straně, mrzelo jí, že nevyhrála.

Tím, že na slova Bouchardové nereagovala, ukázala, kdo je skutečnou šampionkou.

Šarapovová působila velmi jistě a nepřipomínala tenistku, která od loňského...
Eugenie Bouchardová.

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Nutrilon: Mléko, které dětem chutná
Nutrilon: Mléko, které dětem chutná

Nemůžete kojit, a proto hledáte vhodnou pokračovací výživu pro své děťátko? Inovovaný Nutrilon Advanced 2 a 3 bez palmového oleje by mohl být...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat