19. června 2008 14:00 Lidovky.cz > Sport > Názory

Šeredová: Fotbal je srdeční záležitost

Italové utekli hrobníkovi z lopaty.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Italové utekli hrobníkovi z lopaty. | foto: AFP

Proč fandím Itálii, je asi úplně jasné. Mám totiž s brankářem Gianluigim Buffonem půlročního syna. Mé srdce je proto jednoznačně na straně Italů. V úterý jsem byla v hledišti. Proti Francii je pro nás zápas totiž srdeční záležitost.

Celá Itálie prožívala duel s tímhle soupeřem vážněji. Na utkání jsem vzala svého tátu a ještě jeden italský hráč má českou příbuznou, tak jsme byli na tribuně tři Češi, co jsme přáli Italům.


Je to legrační, ale Itálii teď fandí i mé české kamarádky, které sledují zápasy Itálie mnohem víc než duely českých fotbalistů. Táhne je fakt, že v týmu někoho znají. Když totiž nemáte v týmu někoho známého, tak vás přenosy příliš nebaví.


Itálii věřím, že dojde daleko, ale bude záležet hodně i na štěstí. A také na rozhodčím. Ale výsledky raději netipuji. Jedno je jisté, Italům by vítězství udělalo obrovskou radost.


Ještě žádným italským mistrům světa se totiž následně nepodařilo vyhrát mistrovství Evropy, takže letos by to byla premiéra.
Je ale pravda, že kdybych v Itálii nežila a neměla za partnera fotbalistu, tak bych asi nefandila nikomu, dřív mě totiž fotbal moc nebavil a prakticky jsem ho vůbec nesledovala. Rozhodně jsem se nekoukala na fotbalové přenosy v televizi, výsledky jsem se dozvídala jen přeneseně od někoho.


A jestli se o Gianluigiho bojím? No když vidím, jak dopadl letos Petr Čech... Ale ten už si snad ten blbý rok vybral, měl těch zranění hodně.


Ale i my už máme za sebou nějaké nepříjemnosti, předloni to bylo vyhozené rameno. S takovými věcmi nic neudělám, to prostě k fotbalu patří.


Autorka pracuje v Itálii jako modelka a herečka, je partnerkou italského brankáře Gianluigiho Buffona, s nímž má půlročního syna Louise Thomase.

Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Václav Klaus starší | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Psychoterapeut Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...