Čtvrtek 18. července 2024, svátek má Drahomíra
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

SLÁVISTA: Je důležité se umět hlavně zasmát (Spartě)

Sport

  22:10
PRAHA - Již před drahným čas jsem se zařekl, že v tomto sloupku nebudu kopat do mrtvoly, a nebudu se vyjadřovat k Rumunské svoloči (Sparta), pokud to nebude nezbytně nutné. Tentokrát však musím věnovat letenskému antikristu hodně prostoru.

Souboj Rabušice (vlevo) a slávisty Hlouška. foto: ČTK

O našem fiasku v Brně není potřeba se nijak dlouhosáhle vyjadřovat. Palcové titulky s červeně zvýrazněným slovem KRIZE jistě vyděsí nejednoho finančníka, který si splete rubriku. O tom zda-li bude start do sezony skutečně tak mizerný, se rozhodne až ve středu.

V týdnu mě zarazily hned dvě věci. Za prvé - reakce novinářů na první utkání předkola LM. Nezasloužená euforie po šťastném vítězství rudé bídy nad Aténami a hysterické reakce po bezbrankové remíze Slavie v Moldávii jsem tedy vůbec nepochopil. Články na téma Úžasná Sparta, či Proč se Slavii nedaří, jsem skutečně nepobral. Nakonec se ovšem ukázalo jak že na tom skutečně ta vaše železná Spartička je. Bohužel je smutným faktem to, že všechny týmy proti S a S hrají zuřivý beton. Je pak občas jen otázkou vůle dotáhnout utkání k zdárnému konci.

Podobně neskutečné mi přišlo mediální dovádění kolem sundaných plotů na Letné. Rozhodně jsem si podobných novinářských orgasmů nevšiml v případě Edenu, Ďolíčku atd... Však si počkejme, až přijde nějaká ta prohra a jedna, nebo více holohlavých lopat z kotle Rumunů se rozhodne vzít osud do svých rukou. Poměrně nedávná minulost ukazuje, že poté poteče krev. Ale třeba se mýlím a lidi, co vyvolávali smrt Hřebíkovi, či házeli výbušniny na vlastního podavače míčů už do kotle nechodí. Bez té klece se tam možná cítí tak nějak blbě.

Ovšem přivádí mě to k myšlence, proč vlastně muselo oplocení zmizet. Takový malý kvíz, zde jsou možnosti:

a) Na Spartě chtějí vytvořit atmosféru podobnou Edenu a věří, že jim pomůže získávat body

b) Sponzoři zatlačili na vedení, protože jejich reklamy nejsou přes tlusté kovové sloupky vidět

c) Rozmontované kovové části půjdou do sběru, a tím se získá dostatek peněz na zimní přípravu v Rakousku

d) Vedení se chce zbavit drahých hráčů a vybudovat úplně nový tým

No tak vidíte, nakonec nikdy nebylo, aby nějak nebylo. Udělat si legraci ze Sparty potěší každého Slávistu a do Edenu pořád chodí 40krát víc lidí než na Střížkov, a fanoušci platí klubu, ne naopak.

Autro je slávista hlavou a srdcem. Umí i odpouštět prohry v Brně.