Pondělí 20. ledna 2020svátek má Ilona Předplatné LN
26. srpna 2009 23:07 Lidovky.cz > Sport > Názory

SLÁVISTA: Naše šesté místo má chybu

Adam Hloušek ze Slavie.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Adam Hloušek ze Slavie. | foto: ČTK

PRAHA Je skvělé, že stále i v českém fotbale jsou lidé, kteří si uvědomují, že tento sport se dělá hlavně pro diváky. Ještě radostnější je zjistit, že takoví kabrňáci působí právě ve Slavii.

Liga, kde by o mistrovi bylo rozhodnuto již v polovině podzimu, by byla nudná. Obzvlášť když nyní půjde do boje o Ligu mistrů jen vítěz soutěže. Je přece logické, že pokud mistrovský tým na rozdíl od konkurentů mohutně posílí za desítky milionů, musí být schopen na požádání zbytek ligy zválcovat.

Jinak by to bylo jen hloupé vyhazování peněz, a to v době ekonomické krize pochopitelně nikdo nedělá. Jistě, mohlo by být, že takto přebudovaný tým se bude nějaký čas hledat, na začátku sezony přijdou nevalné výsledky a ještě nevalnější hra. Mančaft se ale po pár týdnech chytne, dejme tomu v předkole Evropské ligy, a potom už bude jen prodávat to, co v něm je.

Pokud ovšem přijde po takovém "zmrtvýchvstání" zase jen upachtěná remíza, za niž může tým navíc vděčit jen nedopatřením vstřelenému gólu, něco tu nehraje. Vyloučímeli možnost, že jsou to třeba hráči, tak už kromě výše nastíněné snahy učinit soutěž zábavnější toho moc nezbývá.

Je-li tomu tak, je to samozřejmě šlechetné. Má to ovšem neodpustitelnou chybu. A ta chyba má jméno mužstva, které se najednou nachází v aktuální tabulce o příčku před námi!

Tady pánové končí legrace. Dobře, můžeme být chvíli i šestí, ale to potom nesmí být pátá Sparta!

Autor je tradicionalista, který ví, že krev není voda, a ctí víru předků, i pokud jde o fotbal a Slavii.

Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Ranč Zorro pedofilního milionáře Jeffreyho Epsteina v poušti v Novém Mexiku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

Premium

Den, kdy přepadli Mekku. V roce 1979 se zrodil moderní islámský středověk

Členové saudských speciálních sil během zásahu ve Velké mešitě v Mekce. (1979) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před 40 lety se stalo „11. září“ islámu. Aby saúdský král mohl pobít ozbrojence okupující posvátnou mešitu v Mekce,...