Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

SLÁVISTA: Naše šesté místo má chybu

Sport

  23:07
PRAHA - Je skvělé, že stále i v českém fotbale jsou lidé, kteří si uvědomují, že tento sport se dělá hlavně pro diváky. Ještě radostnější je zjistit, že takoví kabrňáci působí právě ve Slavii.

Adam Hloušek ze Slavie. foto: ČTK

Liga, kde by o mistrovi bylo rozhodnuto již v polovině podzimu, by byla nudná. Obzvlášť když nyní půjde do boje o Ligu mistrů jen vítěz soutěže. Je přece logické, že pokud mistrovský tým na rozdíl od konkurentů mohutně posílí za desítky milionů, musí být schopen na požádání zbytek ligy zválcovat.

Jinak by to bylo jen hloupé vyhazování peněz, a to v době ekonomické krize pochopitelně nikdo nedělá. Jistě, mohlo by být, že takto přebudovaný tým se bude nějaký čas hledat, na začátku sezony přijdou nevalné výsledky a ještě nevalnější hra. Mančaft se ale po pár týdnech chytne, dejme tomu v předkole Evropské ligy, a potom už bude jen prodávat to, co v něm je.

Pokud ovšem přijde po takovém "zmrtvýchvstání" zase jen upachtěná remíza, za niž může tým navíc vděčit jen nedopatřením vstřelenému gólu, něco tu nehraje. Vyloučímeli možnost, že jsou to třeba hráči, tak už kromě výše nastíněné snahy učinit soutěž zábavnější toho moc nezbývá.

Je-li tomu tak, je to samozřejmě šlechetné. Má to ovšem neodpustitelnou chybu. A ta chyba má jméno mužstva, které se najednou nachází v aktuální tabulce o příčku před námi!

Tady pánové končí legrace. Dobře, můžeme být chvíli i šestí, ale to potom nesmí být pátá Sparta!

Autor je tradicionalista, který ví, že krev není voda, a ctí víru předků, i pokud jde o fotbal a Slavii.

Rozdáváme Bi-Oil ZDARMA
Rozdáváme Bi-Oil ZDARMA

Maminky, pojďme si po sérii dětského testování dopřát také něco pro sebe. Ať už vás trápí strie, jizvy, dehydrovaná pokožka, pigmentové skvrny nebo...