Pátek 8. prosince 2023, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

SLÁVISTA: Optimismus je na místě aneb KJVCD

Sport

PRAHA - Tak a nová sezóna je tu. Ani to nebolelo a uteklo to jako voda. Tím končím pár úvodních klišé a přejdu rovnou k citově zabarveným faktům. Pochybuje snad někdo o tom, že Slavia bude znovu vládnout české kotlině? No někdo se jistě najde, ale ten se již v sobotu přesvědčí o opaku. Nicméně o tom si povíme zase po zápase.

Slon slávista

Nyní k tomu, co se dělo během přestávky. Nebudu se vyjadřovat k přestupům směrem na Letnou, protože vlastně žádné nebyly. Zato se rozepíšu o těch slávistických, však jich bylo požehnaně. Kauza Brabec byla značně nešťastná, ale ať již šlo o sázení, výkony na hřišti či střet s KJ, pevně stojím za naším lodivodem. Erich byl jistě dobrým kapitánem, ale více než na ligu to nestačilo. Slavia celou tuhle lehce trapnou záležitost totálně sfoukla neuvěřitelnou přestupovou smrští. Pestrou a kvalitní.

Zkušenost a osvědčené kvality s sebou nese trojice Vlček, Krajčík a Vomáčka. Všichni tři přišli za úhrnnou sumu 0 korun. Jedná se o typický příklad posilování v duchu českých luhů a hájů. Ovšem zmíněná trojice je o level výš. Na druhé straně je tu dravé mládí. Hloušek i Čelůstka mají velké předpoklady stát se hvězdami ligy, dobré reference jdou i na vysokého hlavičkáře Tafata. Po rozehrání by mohli zářit i Ivanovič, či Trubila.

Už tradičně přišla i jedna zajímavá zahraniční posila přímo do základní sestavy – Ragued. Zabijákem v útoku by se měl stát Naumov. Jistě, vše by stálo za větší rozbor, ale já budu jen citovat pana Táborského: "Slavia jako jediná posiluje i s výhledem na Evropu." Tak tak. A všem nespokojencům z řad sešívaných fanoušků bych rád vzkázal jednu frázi, která je čím dál populárnější - KJVCD (Karel Jarolím Ví Co Dělá).

PS: Nemohu si odpustit poznámku. Střížovská svoloč se definitivně zařadila po bok Sparty jako můj nejméně oblíbený klub. Dokonce rudochy už dočasně předehnala. Fakta jsou taková, že Bohemka je jen jedna – ta z Vršovic, Střížkovu už dávno pronájem názvu BP vypršel. Navíc se podle zákulisních informací dá důvodně předpokládat, že Střížkov půjde i se svým Kaprem z ligy, jelikož nemá peníze. A to bude jedině dobře. Nejlépe udělat to hned a vzít třeba Duklu, co skončila loni v druhé lize 3. Střížkov ale fakt ne!!!

Autor je slávista hlavou i srdcem.

Adventní kalendář eMimino 2023: Vyhrajte dárky pro sebe či ostatní!
Adventní kalendář eMimino 2023: Vyhrajte dárky pro sebe či ostatní!

Užijte si s námi předvánoční čas a sledujte Adventní kalendář 2023. Každý den na vás čeká jeden originální dárek, kterým můžete udělat radost sobě...