Čtvrtek 8. června 2023, svátek má Medard
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

SLÁVISTA: Příští sezonu znovu počítáme s titulem. Jako zlepšení se bude brát postup do Ligy mistrů

Tomáš Holeš patřil ke slávistickým objevům sezony foto: MAFRA

Superúspěšná sezona v domácí lize a poháru, ale i na mezinárodní scéně. Děkujeme! A jedeme dál. Na mistrovství Evropy úspěch vedle týmů Anglie, Chorvatska a Skotska asi očekávat nemůžeme. Byť bude reprezentovat devět současných či minulých slávistů a hra bude po trpišovsku svižná.
  14:55

Příští sezonu v podání Slavie očekáváme minimálně stejně úspěšnou, jako byla ta právě skončená. Někteří soupeři doma se trochu probouzejí, ale s očekávaným prodejem famózního střelce Hložka se to zase uklidní. S titulem se tedy počítá, tady není co zlepšovat.

Semifinále MOL Cupu Sparta - Slavia: Kuchta slaví gól.
Trenér Slavie Jindřich Trpišovský při oslavách třetího titulu v řadě.

Domácí pohár či další rekordy jsou fajn, nicméně ne tak důležité. Zní to nabubřele, ale zlepšením bude účast v Lize mistrů. Projít do ní přes bezesporu nebezpečné mistry zemí typu Rumunska, Chorvatska, Srbska či Bulharska.

A není to vyloučené ani v případě prodeje hráče či dvou z každé řady. Takže borcům s pěknými nabídkami dopřejme zahraničí. Trpišovský po Součkovi, jenž nyní aspiruje na nejlepšího hráče Premier League (!), vyčaruje další hvězdy. Takoví Král, Coufal, Sima, Hovorka, Provod a další by mohli vyprávět. Byť některým zrovna štěstí nepřeje.