Středa 27. září 2023, svátek má Jonáš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

SLÁVISTA: Vítězit je nutné za každé teploty

Sport

  1:14
PRAHA - Bylo by hezké prostoduše věřit slovům brněnského trenéra, že "zápas ovlivnilo obrovské horko". Za komunistů se zase žertem říkalo, že socialistické hospodářství má jen čtyři nepřátele - jaro, léto, podzim a zimu.

Slávistický smutek. foto: ČTK

Obávám se, že obě tvrzení mají stejné opodstatnění. Tým, který chce uspět v Lize mistrů a obhájit ligový titul, by měl být schopný vyhrát nejen v Brně za jakékoliv teploty a bez ohledu na rosný bod či situaci na okluzní frontě. To vám řekne každý meteorolog!

Zlomyslnější fanoušek by mohl říct, že povyhazovat půlku týmu včetně zkušených playerů, jako byl blahé paměti kapitán Erich Brabec, a hlava nehlava nakoupit za drahé peníze papírově silnější pseudohvězdy, nemusí být možná ta správná cesta k úspěchu. Zvlášť když je definicí úspěchu postup do Champions League a je na tom postaven i rozpočet klubu.

Inu, kdo chce mít moc, nemívá často nakonec nic. To vám řekne zase každý pravidelný divák večerníčků! Ale my nejsme zlomyslní a každá prohra naší milované Slavie nás bolí. Nezbývá proto než věřit, že se naši kluci rychle vzpamatují a začnou hrát to, co se od nich očekává. Rychle přitom znamená nejpozději do dnešního večera! Jinak hrozí, že naši plánovanou krasojízdu ukončí "médii nesmyslně podceňovaný Sheriff Tiraspol", jak se píše na slávistickém webu. A tím skončí předčasně sen o tom, jak letos nakopeme třeba i "médii nesmyslně přeceňovanému Arsenalu".

Autor (40) je tradicionalista ctící víru otců a zásadu, že krev není voda, i pokud jde o fotbal a věrnost Slavii.

Kojenecké lahvičky, které šetří přírodu? Vyzkoušejte je s námi zdrama!
Kojenecké lahvičky, které šetří přírodu? Vyzkoušejte je s námi zdrama!

Jestli máte doma malé miminko a zároveň je pro vás důležitá starost o naši planetu, pak rozhodně otestujte nové kojenecké lahve NUK For Nature s...