Středa 6. prosince 2023, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

SPARŤAN: Zelí, neboj. 'Květák' ti zůstane

Sport

  11:08
PRAHA - Pravidelného čtenáře tohoto sloupku to zřejmě překvapí. Ale nejlepším hráčem rudé mašiny v posledním zápase byl... ... JAN HOLENDA!!!

Holenda, útočník Sparty, měl nad Gilbertem navrch. foto: ČTK

Hráč, který zakopává o vlastní nohy a je vlastně takovou letenskou obdobou reprezentačního Jiřího Štajnera, se ve čtvrtek v Kluži vzepjal k mimořádnému výkonu. Nejde pouze o dva parádní góly, Holenda byl skvělý i v kombinaci a přidal přesné pasy mezi obránce. Lepší výkon ve Spartě dosud nepředvedl, a nestane-li se zázrak, asi ani nepředvede. Kéž by se stal! Každopádně, Jane Holendo, respekt!

Sparta v Evropské lize (Václav Klaus už možná uvažuje o vystoupení českých týmů z této soutěže) opět předvedla, že když chce hrát a dávat góly, jde jí to. Vždyť ve skupině jich ve čtyřech zápasech nastřílela sedm, o dva více než Eindhoven. Postup je tak blizoučko, sluší se to ale zaklepat na dřevo (k dispozici je kterýkoliv z hráčů Slávyje). Ovšem stejně tak Letenští v posledním ligovém zápase s Chachary ukázali, proč máme už osmou remízu a stále se krčíme na čtvrtém místě tabulky. A to se baníkovci snad jako jediní v lize snažili hrát na Letné fotbal, a ne jen betonovat v deseti okolo velkého vápna.

V pondělí čeká rudé božstvo výlet na Moravu. Lukáš Zelenka, který byl tak dlouho velkým talentem českého fotbalu, až je mu 30 a hraje za Slovácko (bonmot vypůjčený od kolegy klokana), slíbil, že se v případě výhry nechá ostříhat dohola. Jistě je mu jasné, že mu ten jeho květák na hlavě zůstane a Sparta si odveze tři body.

Autor (32) je namyšleným sparťanem a vždy jím bude.

Autor: