Pondělí 11. prosince 2023, svátek má Dana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Sport

SPARŤANKA: Musí švédský král bránit? Můj názor na Vrbu ve Spartě se začíná měnit

Pavel Vrba prožívá první utkání Sparty na Letné. foto:  Michal Růžička, MAFRA

Praha - Poučena z vyšších míst, že jen idiot nemění názory, klidně přiznám, že můj pohled na Pavla Vrbu právě prochází transformací. Vždy jsem uznávala, že dokáže mužstvo připravit po herní stránce. Teď ale začínám mít pocit, že není ani takový protiva, jak se zdálo.
  10:07

Vyloženě sympaticky se v neděli vložil do debaty „expertů“, která minulý týden pobíhala v televizích a na sportovních serverech: Je lepší Olayinka, nebo Karlsson? A proč právě Olayinka? Protože se vrací.

Podle Vrby nemá smysl autora nedělního hattricku nutit do činností, které mu nevoní, když nadstandardně pomáhá týmu v ofenzivě.

Pavel Vrba prožívá první utkání Sparty na Letné.
Pavel Vrba prožívá první utkání Sparty na Letné.

Vůbec si nemyslím, že Vrba nechce, aby se náš švédský gólový král zapojoval do bránění. Zjevně se ale nejdřív snaží u každého podpořit jeho silnou stránku. Až když si hráče získá (i trochou pochlebování), teprve pak po něm začne vyžadovat i něco navíc. Takhle nějak musel postupovat, když ze Spartou odložených individualit v Plzni sestavoval fungující tým.

Jednu obavu ale mám. Jak složitou konstrukci budu muset vystavět, až se budu snažit obhájit první Vrbovo nerudné vystoupení po neúspěšném zápase. Snad nás to hned tak nečeká.

Autor:

Mražený špenát nebo smažák? Jak vykouzlit večeři za pár minut
Mražený špenát nebo smažák? Jak vykouzlit večeři za pár minut

Patříte mezi milovníky špenátu, ale nechcete si dávat ten mražený, protože bývá bez chuti? Jste příznivcem smaženého sýru s hranolkami, ale nechce...