Sobota 28. března 2020svátek má Soňa 15 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Názory

Svaz nemá z čeho brát

Vlastimil Košťál v Otázkách Václava Moravce | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vlastimil Košťál v Otázkách Václava Moravce | foto: Lidové noviny

PRAHA Do konce června má výkonný výbor fotbalového svazu jmenovat nového reprezentačního trenéra. A zatím jediným zbylým kandidátem je teplický kouč a současný asistent končícího Karla Brücknera Petr Rada.

Není to moc dobrá volba hned ze dvou důvodů. Rada je příliš spojen s Brücknerem a národní tým nutně potřebuje svěží vítr a za druhé Rada zatím za sebou nemá žádný výrazný úspěch.

Jenže všichni ostatní kandidáti jsou rozebraní. Fotbalový svaz, kde si reprezentační záležitosti hlídá Vlastimil Košťál, totiž fatálně selhal. Z jakési podivné piety k Brücknerovi čekal s výběrem až poté, co pro český tým skončí Euro a uctívaný stratég potvrdí odchod.

Jenže takhle se ve fotbalové Evropě už dávno nejedná. Federace, které dopředu věděly, že jejich trenér po Euru skončí, si nástupce mají hezky pod smlouvou (třeba Švýcaři). Na post českého trenéra tak už prakticky není z čeho vybírat, což je ponižující a velice tristní skutečnost.

,
Martin Prachař

Autor

Martin Prachařmartin.prachar@lidovky.czČlánky
Premium

KOMENTÁŘ: Koronavirus je hrou o čas. Do roka onemocníme všichni

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Nejdéle do roka koronavirem onemocníme všichni. Jde jen o to, aby se lidé s těžším průběhem choroby mohli během...

Premium

Úspěšný recept na koronavirus pochází z Číny a zní jasně: Chce to být tvrdý!

Lidé v ochranných rouškách během ranní dopravní špičky v Pekingu (9. března... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Inspirace pro svět: Jak se vlastně Číně podařilo silně zkrotit zákeřnou chorobu? Zatímco pro většinu Západu se...

Premium

Koronavirus nám vletěl do imunitně naivní populace, tvrdí parazitolog Ježek

Petr Ježek, primář laboratoře klinické mikrobiologie a parazitologie nemocnice... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tým primáře Oddělení klinické mikrobiologie a parazitologie Petra Ježka z příbramské oblastní nemocnice je jedním z...

Otestováno: Jak vašim nejmenším chutnalo organické mléko a kaše Kendamil?
Otestováno: Jak vašim nejmenším chutnalo organické mléko a kaše Kendamil?

Dvacet testerek mělo možnost vyzkoušet organické kaše a mléka Kendamil. Ty jsou vyrobeny z kvalitního plnotučného mléka a obsahují důležité vitamíny a minerály, které děťátko potřebuje pro správný vývoj a růst. Jak v testu dopadly?

Najdete na Lidovky.cz