18. června 2008 10:49 Lidovky.cz > Sport > Názory

Svaz nemá z čeho brát

Vlastimil Košťál v Otázkách Václava Moravce | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vlastimil Košťál v Otázkách Václava Moravce | foto: Lidové noviny

PRAHA Do konce června má výkonný výbor fotbalového svazu jmenovat nového reprezentačního trenéra. A zatím jediným zbylým kandidátem je teplický kouč a současný asistent končícího Karla Brücknera Petr Rada.

Není to moc dobrá volba hned ze dvou důvodů. Rada je příliš spojen s Brücknerem a národní tým nutně potřebuje svěží vítr a za druhé Rada zatím za sebou nemá žádný výrazný úspěch.

Jenže všichni ostatní kandidáti jsou rozebraní. Fotbalový svaz, kde si reprezentační záležitosti hlídá Vlastimil Košťál, totiž fatálně selhal. Z jakési podivné piety k Brücknerovi čekal s výběrem až poté, co pro český tým skončí Euro a uctívaný stratég potvrdí odchod.

Jenže takhle se ve fotbalové Evropě už dávno nejedná. Federace, které dopředu věděly, že jejich trenér po Euru skončí, si nástupce mají hezky pod smlouvou (třeba Švýcaři). Na post českého trenéra tak už prakticky není z čeho vybírat, což je ponižující a velice tristní skutečnost.

Martin Prachař, Lidovky.cz
Martin Prachař

Autor

Martin Prachařmartin.prachar@lidovky.czČlánky