16. října 2017 9:29 Lidovky.cz > Sport > Názory

Tak trochu jiní hrdinové. Federer a Nadal spolu soupeří se ctí a respektem

Roger Federer a Rafa Nadal po finále na turnaji v Šanghaji. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Roger Federer a Rafa Nadal po finále na turnaji v Šanghaji. | foto: Reuters

V době, kdy se sportovci často ženou za co nejlepšími výsledky a výkony hlava nehlava, působí švýcarský tenista Roger Federer stále více jako zjevení.

V neděli vybojoval svůj letošní šestý turnajový triumf, když ve finále nedal šanci velkému rivalovi Španělu Rafaelu Nadalovi.

Na kurtu si opět nic nedarovali, při slavnostním ceremoniálu si ale skládali jednu poklonu za druhou.

Jedna z nich zněla takto: „Je úžasné, že jsem tu zpět a hraju se svým dobrým přítelem a soupeřem Rafou. Asi jsme ani nečekali, že budeme mít takovýhle rok. Bylo skvělé tu být dneska zase s tebou a doufám, že se potkáme ještě na hodně turnajích.“

Šestatřicetiletý švýcarský elegán svými slovy dokázal, proč jej obdivují fanoušci po celém světě.

Vše se přitom odehrálo na turnaji v čínské Šanghaji. Tedy v zemi, která má naopak s megalomanstvím a snahou jít za úspěchem ne vždy jen sportovní cestou nemalé zkušenosti.

Duely těchto titánů v sobě skrývají daleko více než jen sportovní soupeření dvou mistrů svého řemesla. Zejména poselství pro další profesionální sportovce, že utkávat se jde i s respektem a úctou.

Co na tom, že bojují o post světové jedničky a možná i nejlepšího tenisty všech dob...

Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky

Najdete na Lidovky.cz