22. ledna 2015 12:52 Lidovky.cz > Sport > Názory

Ten za sítí a pak ještě jeden soupeř. Tenisové hvězdy kosí hmyz

Rafael Nadal si schovává obličej do ručníku, na kurtu se mu udělalo zle. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rafael Nadal si schovává obličej do ručníku, na kurtu se mu udělalo zle. | foto: Reuters

Prosluněné a vyhřáté Melbourne si pro favority tenisového grandslamu připravilo záludné zkoušky.

Tak třeba: Roger Federer podle svých slov pocítil na kurtu bolest jako prý nikdy v životě. Nejspíš bodnutí včely způsobilo ztrátu prvního setu ve prospěch Itala Bolelliho.

Nepředpokládaně dlouho (4 hodiny a 12 minut) bojoval o třetí kolo i Rafael Nadal, kterému se po hodině hry začala motat hlava a málem se pozvracel. Až po zápase k objasnění situace jeho strýc a kouč prozradil, že ho pod oko kousl komár.

OŠETŘENÍ. Lékaři zkoumají bolavé místo Rogera Federera na pravé ruce.
Rafael Nadal měl toho během zápasu s Timem Smyczekem plné zuby.
Rafael Nadal měl toho během zápasu s Timem Smyczekem plné zuby.
Strach z budoucnosti? Nadala děsí, kam tenis spěje.

Obě legendy však ukázaly vnitřní sílu a přemohly nepřízeň i houževnaté outsidery. Podobně jako Tomáš Berdych, který přes noc musel vypotit teplotu.

A pak tu byly faktory lidské, to třeba když na Lukáše Rosola křičeli z tribun krajané izraelského soka: „Kill him!“ Čech přiznal, že ho z toho rozbolela hlava, a 106. hráči světa podlehl.

Na grandslamu inkasují tenisté i za porážku 680 tisíc korun. Včerejšek připomněl, že i tak to jsou těžce vydřené peníze.

Martin Křížek

Autor

Martin Křížekmartin.krizek@lidovky.czČlánky

Najdete na Lidovky.cz