Pondělí 2. srpna 2021, svátek má Gustav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

TIME OUT LN: Nevynikal. Byl Messi nejlepší?

Sport

  8:45
PRAHA - Poznáte, o kterém fotbalistovi je řeč? Na mistrovství světa si připsal čtyři trefy. O dvě méně než nejlepší střelec šampionátu. Všechny navíc v základní skupině proti Nigérii, Bosně a Íránu, tedy průměrným soupeřům. K tomu přidal jen jednu přihrávku na gól, byť geniální. V tomto ohledu bylo lepších devět hráčů.

Argentinec Lionel Messi v diskuzi s rozhodčím. foto: Reuters

Nevynikal v přihrávkách (356, 17. místo, navíc jen 68% úspěšnost) ani v naběhaných kilometrech (62,7 kilometru, 22. místo). Útok svého týmu sice táhl, ale defenzivě nepomáhal skoro vůbec.

Pravda, zaujetí a odhodlání mu nechyběly. To by ovšem na světovém šampionátu měla být samozřejmost, což nepochopil snad jen brazilský útočník Fred...

Když se hráči hecovali nebo trenér uděloval pokyny před prodloužením, dotyčný fotbalista nenápadně odstoupil z hloučku. A to přitom na levé ruce nosil kapitánskou pásku...

Pořád nic? Tak ještě poslední nápověda. Za svůj výkon na turnaji získal Zlatý míč pro nejlepšího hráče mistrovství.

A teď už správná odpověď: jde o Lionela Messiho. Neodehrál špatný turnaj, i když to tak možná z tohoto sloupku nevypadá. Naopak patřil mezi tahouny Argentiny. Ale byl skutečně nejlepší?

Autor: