24. září 2010 11:08 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT LN: A nejedl dopingový hříšník Machura také italská kuřata?

Koulař Machura. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Koulař Machura. | foto: www.vseosportu.unas.cz

PRAHA Koulař Remigius Machura měl dopingový nález, podobně jako jeho otec před pětadvaceti lety. Příběh mladšího z klanu elitních českých vrhačů je prý ale jiný.

Látka s růstovým hormonem se mu údajně do těla nedostala. Naopak. Tělo si ji samo vyprodukovalo, protože Machura junior "hodně trénoval, držel dietu a také se asi hodně stresoval," jak sám popisuje. Podle deníku Právo ale hladina nedovolené látky překročila hranici hned několikrát. Machura tak buď trénuje a stresuje se víc než ostatní, nebo bohužel nemluví úplnou pravdu.

Čtěte také

Ostatně nebyl by sám. Historie boje proti dopingu skýtá mnoho bizarních nápadů. Manažer jedné cyklistické stáje Giancarlo Ferrettis kdysi objasňoval nález velkého množství zakázaných látek svou touhou po zvýšení sexuální výkonnosti.

Fotbalista Karel Poborský zase v minulosti vysvětloval nárůst dopingových případů v italském fotbale lakonicky: "Za pozitivní dopingové nálezy můžeme vinit kuřata. Jsou nacpaná růstovým hormonem a v Itálii jsou jako jídlo velice populární."

Být Machurou, podívám se do ledničky. Možná se zde skrývá další polehčující okolnost.

Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček
Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček

Státní ústav pro kontrolu léčiv schválil v nedávné době zcela novou metodu mrazení vajíček. Měla by eliminovat riziko poškození vajíčka při rozmrazení a dát tak ženám, které podstupují umělé oplodnění, větší šanci na úspěch.

Najdete na Lidovky.cz