Čtvrtek 29. července 2021, svátek má Marta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

TIME OUT LN: Barcelona. Gentlemani v kopačkách

Sport

  5:00
Mohli lkát, že je potkala nehorázná smůla, mohli si stěžovat, že je poškodil rozhodčí, neboť uznal Gomezův gól z těsného ofsajdu a při dalším se měl pískat Müllerův faul. Nic z toho. Fotbalisté Barcelony v úterý před půlnocí prostě uznali, že Bayern byl lepší a vítězství 4:0 si zasloužil.

Barcelona. Messi a v pozadí Xavi. foto: Reuters

Strávit debakl muselo být ještě těžší pro Lionela Messiho. Nejlepší fotbalista světa obdržel od prestižního německého deníku Bild jako jediný na hřišti šestku, vůbec nejhorší známku na stupnici. Měl tréninkové manko, teprve dvě hodiny před zápasem mu lékaři řekli, že může hrát, ale na nic se nevymlouval.

"Necítil jsem se stoprocentně, ale nebyl jsem zraněný. Bayern je velký tým," řekl ve chvíli, kdy by někdo jiný možná hovořil o sebezapření a tak dále. Podobně to vyjádřil Xavi Hernandez: "Neměli jsme jedinou čistou šanci, hráči Bayernu odvedli čistou práci."

Jak je lehké hledat výmluvy. Ale nazvat věci pravými jmény? Ne každý to umí. Zvlášť když jde o Barcelonu, která podobnou pohárovou potupu nezažila 19 let.

LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen
LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Sdílejte svoje oblíbená místa, hodnoťte tipy ostatních, hrajte o...