4. března 2014 6:00 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT LN: Berdychův konec? Češi se s tím musí smířit

Jaroslav Navrátil (vlevo) a Tomáš Berdych. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jaroslav Navrátil (vlevo) a Tomáš Berdych. | foto: MAFRA - Alexandr Satinský

Některé české fanoušky určitě to oznámení naštvalo. Končím pro letošek v Davis Cupu, prohlásil Tomáš Berdych v sobotu poté, co ve finále v Dubaji nestačil na Rogera Federera. Co to znamená pro český tým?

Především to, že pokud svoje slovo Berdych dodrží, šance na zlatý hattrick v prestižní týmové soutěži rapidně klesly. Radek Štěpánek je sice hecíř, ale být jedničkou a táhnout tým v 35 letech není vůbec nic jednoduchého.

A co to znamená pro samotného Berdycha? Především šanci soustředit se plně jen na svoje osobní výkony. Letos mu bude už 29 let a má jednu z posledních šancí, jak ještě dosáhnout na grandslamový titul.

Sezonu navíc začal Berdych ve velkém stylu a i díky tomu se v dnešním vydání žebříčku světových tenistů posunul na páté místo, čímž vyrovnal svůj rekord.

Berdych má na dočasný konec v Davis Cupu plné právo. Už jen proto, že s bilancí dvou vynechaných zápasů za 11 let je mezi světovou špičkou naprostou výjimkou.

Vojtěch Gibiš

Autor

Vojtěch Gibišvojtech.gibis@lidovky.czČlánky

SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily
SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily

Pojďte s námi otestovat dětské sirupy od NutriFood a ochraňte tak své děti před náporem nemocí a proměnlivého podzimního počasí. Stačí se přihlásit v komentářích.