30. října 2010 9:20 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT LN: Bezradnost pohádkově placeného Havláta

Martin Havlát. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Martin Havlát. | foto: Reuters

PRAHA Martin Havlát je v Minnesotě s pěti miliony dolary ročně druhým nejlépe placeným hokejistou. Martin Havlát se však v novém ročníku NHL dosud střelecky neprosadil.

Tohle jsou čistě holá fakta, která logicky znepokojují jak vedení klubu, tak samotného hráče. Vše je o to nepříjemnější, že zklamání trvá už druhou sezonu.

S poněkud zvláštním vysvětlením přišel teď v zámoří jeho agent Allan Walsh, jenž klub osočil, že nedává českému forvardovi dostatek prostoru. Mimochodem – je to ten samý Walsh, který se loni podobně zastával i Petra Sýkory, ten poté vinou zranění a absence formy Wild předčasně opustil.

Podle agenta trenéři Havlátův potenciál přehlíží a naprosto ignorují to, čeho jeho klient za svou zámořskou kariéru dosáhl. Upřímně řečeno, pane Walshi, na to se dnes přece v NHL už nehraje...

A přestože může být všem Čechům vaše zastání jakkoli sympatické, není tak docela založeno na pravdě. Havlát tráví v průměru na ledě něco kolem 16 minut, což je na jeho trápení velmi slušný čas. Je i v druhé přesilovkové lajně.

Nakonec možnost prokázat své schopnosti dostal přece i v jiném týmu – během olympiády ve Vancouveru, kdy se místo branek postupně propadl z elitního útoku až do toho čtvrtého.  Zatímco agent Walsh se ho snaží nakopnout vším možným, Havlát o celé věci raději mlčí. Možná sám moc dobře tuší proč.

Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček
Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček

Státní ústav pro kontrolu léčiv schválil v nedávné době zcela novou metodu mrazení vajíček. Měla by eliminovat riziko poškození vajíčka při rozmrazení a dát tak ženám, které podstupují umělé oplodnění, větší šanci na úspěch.

Najdete na Lidovky.cz