6. května 2011 16:00 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT LN: Češi. Závaží, které tíží Slováky

Česko - Finsko (radost českých hokejistů) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česko - Finsko (radost českých hokejistů) | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

PRAHA Musíte s Čechy vyhrát, opakují slovenským hokejistům jejich příznivci. Musíte vyhrát, řekli i pořadatelé pouhým gestem, když omezili příděl vstupenek pro české hráče, aby v ochozech vznikla drtivá slovenská převaha.

Slováci burcují, i když dobře vědí, že to na Čechy neumějí. Na šampionátech porazili své sousedy jen dvakrát, s takovou tradicí se dobře nebojuje. Zvlášť když víte, že vítězství je nutnost, a slyšíte to na každém kroku. Jinak je s postupem do čtvrtfinále amen.

Vede se i psychologický boj. Měli jste i štěstí, pravil kapitán slovenské reprezentace Pavol Demitra po výhře Česka nad Finy. Štěstí? To se jmenuje Ondřej Pavelec, to je, panečku, gólman. Kdo si teď vzpomene na rozpaky, jež zavládly poté, co Tomáš Vokoun musel reprezentaci odmítnout.

Štěstí se ale jmenuje i Eliáš, Michálek, a vlastně celý český tým. Ten dnes navíc vyhrát nemusí, ale může. Závaží tíží slovenská bedra.

Advantage Consulting, s.r.o.
TECHNICKÝ ASISTENT

Advantage Consulting, s.r.o.
Ústecký kraj
nabízený plat: 24 000 - 28 000 Kč