20. července 2010 6:30 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME-OUT LN: Česko-slovenské dilema v KHL

Ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto | foto: www.getphoto.cz/Robin Drahoňovský

PRAHA Český název, slovenský stadion, finský gólman a ruská soutěž. Ne, to není sen moderního kosmopolity, ale obskurní projekt s názvem HC Lev Hradec Králové v Popradu.

Ještě než hokejisté uměle vytvořeného klubu nastoupí k prvnímu utkání ruské KHL, bylo by dobré si vyjasnit jednu věc: měli by mu vlastně držet palce čeští, nebo spíš slovenští fanoušci?

Zatímco na Slovensku jásají, že KHL mezi sebe přijala slovenský klub, a Rusové s nimi vesměs drží basu, když nováčka v soutěži titulují jako "Lev Poprad", v Česku si mneme ruce, že si KHL konečně zahraje i český klub.

Rusové se nad sporem Čechů a­ Slováků musí jen smát. Logicky kalkulují s tím, že diváci budou lístky kupovat hlavně kvůli Jágrovi a dalším hvězdám z ostatních klubů. A­ na ty by jeden rok vydrželi chodit fanoušci i v Maďarsku.

K tomu si připočtěte další odškrtnutou zemi na cestě za expanzí KHL do Evropy, luxusní prostředí blízkých Tater, které ruskou smetánku přitahuje jako magnet, a budete mít jasno. O takovou malichernost, jako je identita klubu, tady přece vůbec nejde.

Najdete na Lidovky.cz