3. června 2014 9:15 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT LN: Chyba, slova a tenisové ego aneb značka H+H

České tenistky Andrea Hlaváčková (vlevo) a Lucie Hradecká | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy České tenistky Andrea Hlaváčková (vlevo) a Lucie Hradecká | foto: ČTK

PRAHA V ženském pavouku French Open vypadává jedna favoritka za druhou, rozloučila se i Petra Kvitová. O víkendu však došlo ještě k jednomu dalšímu překvapení.

Andrea Hlaváčková uznala, že udělala chybu, když se na podzim minulého roku rozhodla ukončit spolupráci v deblu s Lucií Hradeckou. Spolupráci, která jim vynesla čtyři finále grandslamu – dvě z toho úspěšná. Spolupráci, díky které mají dalších deset turnajových triumfů.

Nyní Hlaváčková připouští, že to musí být ona, kdo by měla Hradeckou – která rozchod označila za šok – oslovit. Tenis je přitom sport, kde „velikost ega“ často rozhoduje o úspěchu a neúspěchu. Hráči musí zkrátka především myslet na sebe a neustále se ubezpečovat, že oni jsou ti nejlepší.

Proto jsou slova Hlaváčkové poměrně překvapivá a dají se vyložit jako pokus o návrat ke značce H+H. Jisté je, že čeští fanoušci by to uvítali. Jak na ta slova však zareaguje ego Hradecké? To ukáží až další měsíce...

givVojtěch Gibiš

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!