Čtvrtek 5. srpna 2021, svátek má Kristián
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

TIME OUT LN: Co bude po Sáblíkové?

Sport

  23:00
PRAHA - Před deseti lety čeští fanoušci nadšeně aplaudovali akrobatu Aleši Valentovi. Sport, který před ním znala v Česku jen mizivá komunita, dostal nálepku populární. A to i přesto, že vruty v saltech i nadále rozeznal jen málokdo.

Martina Sáblíková. foto: ČTK

O čtyři roky později z ničeho nic přišla nová zábava. Fenomenální holka z rybníků začala prohánět rychlobruslařské hvězdy. A když pak v roce 2008 Martina Sáblíková deklasovala všechny soupeřky na olympijských hrách ve Vancouveru, skoro se zdálo, že Češi milují rychlé bruslení na velkém ovále odjakživa.

Valentův sport dnes v Česku skomírá, což je alarmující zpráva i pro Sáblíkovou. I když ta je trochu v jiné situaci. Mladší kolegyně Karolína Erbanová ještě nějaký čas udrží tento sport nad vodou. Navíc chce sama trénovat.

Otázkou ale zůstává, jak dlouho jí odhodlání vydrží. Zvlášť poté co zjistí, jak těžké je sehnat v Česku peníze pro malý sport, který už nemá olympijské šampiony.

LETNÍ SOUTĚŽ: Sdílejte svoje tipy na výlety i ve 4. týdnu a hrajte o krásné ceny
LETNÍ SOUTĚŽ: Sdílejte svoje tipy na výlety i ve 4. týdnu a hrajte o krásné ceny

Vítejte ve 4. týdnu letní soutěže. I v tomto týdnu vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi, hodnoťte výlety ostatním a vyhrajte jednu z 10 týdenních...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat