18. dubna 2011 22:00 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT LN: Co je komu do toho?

Phil Jackson. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Phil Jackson. | foto: Reprofoto

PRAHA Kolektivní smlouvy mezi basketbalisty a vedením NBA se dotkl slavný trenér Phil Jackson, který v minulosti získal s týmem Chicago Bulls šest titulů a nyní hodlá s Los Angeles Lakers dosáhnout stejné mety. Jeho jedenáct prvenství představuje rekord, ale rekordman nerekordman, Jackson dostal od vedení NBA pokutu 75 000 dolarů (1,2 milionu korun).

Za slova, že nová kolektivní smlouva je v nedohlednu a v příštím ročníku to vypadá na dlouhou výluku, kterou známe z NHL. To už je pálka. Třeba v české hokejové extralize se hráči a trenéři nesmí 24 hodin po utkání vyjadřovat k výkonu rozhodčích pod hrozbou pokuty 50 000 korun. Občas se musí vysázet, ale ředitel Šulc častěji přimhouří oči.

Amerika je označována za vzor svobody, svá pravidla však ctí a dodržuje. V Česku to vypadá i tak, že fotbalová Sparta halasně oznámí, že Tomáš Řepka zaplatí za prostředníček pokutu. Jakou? Co je komu do toho, že jo?

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.