Úterý 27. července 2021, svátek má Věroslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

TIME OUT LN: Co je to za fanouška, když chce tiché Bazaly?

Sport

  7:00
Říkají si hrdě „ultras“, skalní fanoušci Baníku Ostrava. Ale co je to za skalního fanouška, když nechce fandit? A důvod, který uvádí, navíc není nijak závažný.

Výtržnosti fanoušků v hledišti. foto: ČTK

Baníkovcům vadí, že pro zakoupení permanentek musejí poskytnout číslo občanky, číslo rodné a fotografii. A rozhodli se proto domácí zápasy bojkotovat. Bazaly ztichnou.

Pořadatelé zápasů zasahují do soukromí fanoušků, protože chtějí mít klid. Avšak nikoliv od fandění, ale od vytržených sedaček a světlic v obličejích. Netouží po tichu, jen po slušnosti. A klid chtějí mít také hráči, aby mohli dělat svou práci.

Bylo by fér říci, že opatření Baníku (a ostatních klubů) fanoušky diskriminuje. Ale je to pouze nepatrná oběť pro klid na stadionech. Dalo se čekat, že boj proti násilí vyhlášený fotbalovým svazem s sebou ponese nepopulární opatření. Vkrádá se však myšlenka, že baníkovci, kteří se nyní bouří a plánují bojkot, nevyhledávají zápasy jen kvůli fotbalu.

LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen
LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Sdílejte svoje oblíbená místa, hodnoťte tipy ostatních, hrajte o...