Neděle 19. září 2021, svátek má Zita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

TIME OUT LN: Dakar na rozcestí. Měl by se vrátit do Afriky?

Sport

PRAHA/LIBEREC - S Rallye Dakar to jde z kopce. Letos se už třetí rok jezdilo po jihoamerických terénech a v názvu zůstává jméno někdejšího cílového města v Africe. Víc skličující je ale fakt, že se vytrácí romantika velkého dobrodružství v saharských dunách.

Rallye Dakar 2011 foto: Reuters

Dakar je nyní sice náročnější, ale také méně napínavý. Z kvalitnějšího zázemí na civilizovanějším kontinentu prokazatelně profitují bohaté stáje. Stačí se podívat na konečné pořadí. Mezi automobily i kamiony se na stupně vítězů propracovali zástupci vždy jen jedné z nich.

DÁLE ČTĚTE

Jak dlouho bude fanoušky závod s předpokládanými výsledky ještě bavit? Ostatní účastníci se skromnějším zázemím, mezi něž se řadí čeští zástupci, musejí uhánět s naplno sešlápnutým pedálem, aby měli naději handicap srovnat. V řadě případů jejich snaha končí karambolem před cílem poslední etapy.

Rallye Dakar se ocitla na křižovatce. Buď by měla změnit název, nebo se vrátit zpátky do Afriky.

Autor:

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat