30. září 2010 13:00 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT LN: Danajský dar Slavia. Klub nebo Kocourkov?

generální ředitel SK Slavia Praha Miroslav Platil a trenér Karel Jarolím. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy generální ředitel SK Slavia Praha Miroslav Platil a trenér Karel Jarolím. | foto: ČTK

PRAHA Když v pátek podal trenér fotbalistů v sešívaných dresech Karel Jarolím rezignaci, nepřijalo ji vedení klubu s odůvodněním, že červenobílé čeká zápas s vedoucí Plzní. A na ten je třeba se prý připravit a nevystavovat hráče ještě většímu tlaku.

Včera se však asi tlak zmenšil. Slávističtí bossové totiž tentokrát demisi přijali a obratem jmenovali dosavadního asistenta Michala Petrouše hlavním koučem.

Pro čtyřicetiletého trenéra je to velká výzva. Až dosud trénoval jen plzeňské béčko a divizní Čelákovice. Teď má na povel klub, který ještě loni získal titul.

Jenže ty doby jsou pryč. Nyní je ve Slavii na programu dne spíš boj o záchranu v lize. A na posily, které by tradiční klub vyvedly z krize, může Petrouš zapomenout. Jarolím tak zanechal svému nástupci pověstný danajský dar -tedy takový dar, který způsobuje obdarovanému spíše potíže než užitek a spokojenost...

Vojtěch Gibiš

Autor

Vojtěch Gibišvojtech.gibis@lidovky.czČlánky

Najdete na Lidovky.cz