Středa 30. listopadu 2022, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

TIME OUT LN: Davis Cup, soutěž šitá na míru pro obětavé české hráče

Davis Cup

  6:00
PRAHA - Česko není žádná tenisová velmoc. Namlouvat si něco jiného by bylo jen tlachání nad dílčími úspěchy těch nejlepších tuzemských hráčů. Před českými hráči, především Tomášem Berdychem a Radkem Štěpánkem, je však třeba uznale smeknout.

Vítězné křepčení. foto: MAFRA - Michal Růžička.

Obhajoba Davis Cupu je obrovský úspěch, přestože nejde o nejsledovanější soutěž světa, Česko ale zcela pohltila. V čem však tkví kouzlo českých tenistů, když Berdych je sice na slušné sedmé příčce světového žebříčku, ale dvojka Štěpánek je až v páté desítce? Oddanost. Pokud jsou zdraví a průběžný stav si to vyžaduje, neváhají nastoupit do všech tří hracích dnů.

A v rozmezí několika málo desítek hodin odehrát tři veletěžké zápasy. To ale o víkendu chybělo Srbovi Novaku Djokovičovi. Druhému hráči světa! Do čtyřhry překvapivě nezasáhl. Podle kouče neměl dost energie. Ta ale z českých hráčů sálala i ve včerejších dvouhrách. Proto bojovník Štěpánek mohl slavit, zatímco jeden z nejlepších hráčů světa smutnil. I to je důvod, proč si Češi Davis Cup oblíbili.

Jejich hráči se umí obětovat víc než jiní.

Ať se dětem lépe dýchá. Proč vyrazit do Dětské léčebny Cvikov
Ať se dětem lépe dýchá. Proč vyrazit do Dětské léčebny Cvikov

Respirační onemocnění postihne čas od času každé dítě. Někdy ale může i banální onemocnění vést k nepříjemným chronickým stavům. Blíží se podzim a...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat