Sobota 18. září 2021, svátek má Kryštof
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

TIME OUT LN: Fanoušci na běžícím pásu

Sport

  10:00
PRAHA - V úrovni komunikace s fanoušky má fotbalová Sparta výsadní postavení. V Česku jí konkuruje jediný subjekt. Hokejová Sparta. Jak si oba kluby v tomto ohledu vedou?

Sparta - Sarajevo (fanoušci domácích). foto: ČTK

Manifest fotbalových fanoušků My jsme Sparta, který na Letné zazněl poprvé před zápasem s Plzní, přišel v pravý čas, protože „hokejová sestra“ Sparty už vstoupila do podvědomí fanoušků vlastní kampaní. Její název se jen drobně liší – Jsme Sparta. Ale odlišností je mnohem víc.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Hokejové billboardy upoutají příběhy zajímavých předmětů, které patří hráčům, fanouškům nebo rolbařům z Holešovic. Úspěšně se snaží posílit hrdost a sepětí svých příznivců. A navíc si pozornost získá i u těch, kteří zrovna drží palce někomu jinému.

Fotbalová verze vyvolá jiné pocity. „Jsme na běžícím pásu i v zadních řadách kina,“ hlásají třeba. Výčtem leckdy i dost bizarních hesel tolik nechytí. A patetickým apelem dojem nevylepší. „Jsme hrdost. Nikdy se neschováme, nikdy nepodlehneme.“ Tomu se tradiční rival ze Slavie jen s chutí zasměje.

Autor:

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat