Úterý 27. července 2021, svátek má Věroslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

TIME OUT LN: Němci jako Hertl. Proč by se měli omlouvat?

Sport

  7:00
PRAHA - Skoro to vypadá, že němečtí fotbalisté spáchali v úterý jakýsi hrozný zločin. Po jejich vítězství 7:1 nad Brazílií jste totiž slyšeli od jejich trenéra Joachima Löwa slova o lítosti, Bastian Schweinsteiger se pak rovnou za mužstvo omluvil celé Brazílii.

Němečtí fotbalisté slaví jeden z gólů v semifinále MS proti Brazílii. foto: Reuters

„Nečekali jsme takový výsledek. Snažíme se respektovat soupeře, hrát fotbal a dávat góly. Opravdu jsme si oblíbili brazilské lidi a myslíme, že brazilský tým sehrál na tomto turnaji velkou roli,“ pravil záložník Bayernu Mnichov.

Omluvy jsou však v tomhle ohledu nesmyslné. Stejně nesmyslné, jako když v zámoří někteří kárali na podzim hokejistu Tomáše Hertla za jeho úžasný čtvrtý gól při vysokém vítězství San Jose nad New York Rangers. A Schweinsteigerova slova si navíc někteří Brazilci mohou vyložit jako sypání soli do ran...

Kdyby nebylo Hertlovy finty a sedmi gólů v síti hostitelů fotbalového mistrovství světa, jen málokdo by si na tyhle zápasy po několika měsících vzpomněl. Proč? To je přece jednoduché. Právě takové momenty činí sport tak krásným.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!