Úterý 7. února 2023, svátek má Veronika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

TIME OUT LN: Raději se netrápit. Haškovi lidé jsou pryč

Sport

  10:00
Poslední spravedlivý dává sbohem. "Nechci pracovat v atmosféře, v níž většina lidí ve fotbale přemýšlí hlavně o tom, jak uškodit, a ne jak pomoci," říká Jindřich Rajchl, do soboty druhý muž asociace.

Mimořádná valná hromada, hlasování o předsedu FA. (Rajchl) foto: ČTK

Schován za kvalifikaci s Itálií si fotbal zvolí nové vedení. Z některých adeptů, kteří kandidují do 13členného výkonného výboru asociace, se fanouškům dělá zle.

Proč se však vzrušovat, když volí lidé z fotbalu a ti to tak chtějí. Mezi voliči je spousta rozhodčích. A sudí fotbalu nikdy nic dobrého nepřinesli.

Víde zde:

Když byl před pár lety bývalý prvoligový rozhodčí Milan Brabec místopředsedou svazu, vypukla obří korupční aféra, v níž byl sám zapleten. Teď se místopředsedou asociace stane (je to téměř jistota) Roman Berbr, jiný bývalý prvoligový rozhodčí, který o sobě říká, že valné hromady prostě umí. Jinými slovy ovládá voliče - sudí. Mezi třináct vyvolených se jistě dostane i jeho životní partnerka Dagmar Damková, bývalá rozhodčí, která má ty současné pro profesionální soutěže na starosti. Proč se tedy českým fotbalem vzrušovat?

Před čtyřmi lety měl bohulibé úmysly Ivan Hašek, jenže spasitel po dvou letech z fotbalu utekl. Postupně odešli i jeho lidé, posledním je Rajchl.

Autor:

Mohlo by vás zajímat