1. května 2014 8:30 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT LN: Hertl, Palát... A teď Vrána? Tahoun osmnáctky na to má

Hokejový talent Jakub Vrána se stříbrnou medailí z MS | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hokejový talent Jakub Vrána se stříbrnou medailí z MS | foto: ČTK

Jestli se má někdo ze stříbrného výběru hokejové osmnáctky v budoucnu výrazně prosadit, měl by to být právě on. Útočník Jakub Vrána na šampionátu ve Finsku zaznamenal mimořádný výkon: nastřílel osm gólů, čímž vytvořil nový český rekord.

Teď zůstává otázkou, jestli se z něj stane také mimořádný hráč. V minulosti totiž bylo hodně talentů, kteří se v dospělém hokeji neprosadili.

Vrána má ovšem solidně našlápnuto, však se už od 16 let nepravidelně objevuje ve švédské Elitserien. Jeho cílem pro následující rok je udržet se v ní bez pauz v juniorce a možná už příští rok zkusit štěstí v NHL.

Jak jsou jeho šance reálné, to se dozví za měsíc na draftu, kde bude českou jedničkou. Podle expertů si ho některý z týmů vybere už v prvním kole. Pokud ano, bude to pro český hokej po Hertlovi s Palátem další velké povzbuzení, že přece jenom není tak zle.

Jaroslav Tomas

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.