31. října 2014 10:00 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT LN: Zkreslené hledí. Hertlův dobrý a špatný začátek

Tomáš Hertl bojuje o prostor na brankovišti. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tomáš Hertl bojuje o prostor na brankovišti. | foto: ČTK/AP

To, jak Tomáš Hertl vstoupil do NHL, bylo jednoduše neuvěřitelné. Hned ve třetím zápase nasázel slavným New York Rangers čtyři góly a na kontě měl v té době už sedm bodů. Jenže start letošní sezony jen dokazuje, že loni prožil neopakovatelný sen.

Hertl si v posledních dvou sezonách v extralize držel průměr přibližně tři čtvrtě kanadského bodu na zápas. Ve Slavii vyhrál klubové bodování, ale nedominoval tak, aby se od něj čekaly zázraky. A ony nastaly. I v NHL si totiž dokázal tento bodový průměr udržet. V úvodu dokonce patřil mezi nejlepší hráče celé ligy.

Jenže po ostrém zákroku pro něj sezona skončila už před Vánoci a drajv byl ten tam.

Teď góly a asistence nepřicházejí – po 11 zápasech má chabé tři body. Trenér San Jose Todd McLellan ho nabádá, aby se víc tlačil před bránu, kde by tečoval a dorážel nastřelené puky. Ale Hertl vyrůstal v Česku, kde se prosadil jako tvůrce hry. Loňský fantastický vstup na nejslavnější hokejové jeviště mu nyní škodí. V tom, že zámoří získalo zkreslenou představu.