30. srpna 2011 20:00 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT LN: Jak prosté! Ale musí se to umět

Lukáš Krpálek  slaví bronz na MS. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lukáš Krpálek slaví bronz na MS. | foto: ČTK

PRAHA České judo má nový hit. Vlastně jej mělo už dřív. Lukáš Krpálek získal v předchozích letech dva tituly juniorského mistra světa, drtivou většinu zápasů vyhrával na ipon čili před časovým limitem.

Je lepší než Sosna v jeho věku, tvrdili odborníci a zmiňovali přitom legendu, někdejšího majitele evropské i světové medaile. Tomu se dalo naslouchat se shovívavým úsměvem, každý činovník rád hovoří o svém sportu a jeho naději.

Jenže Krpálek, nyní teprve dvacetiletý, jako by nebyl z tohoto světa. Skromný mladík, který v Praze bydlí v pokojíku na Folimance, teď přivezl medaili i z mistrovství světa dospělých, na kterou české judo čekalo málem jako na boží smilování.

Nevypadá na to, ale na žíněnce je jako buldok, který si jde za svým. Když se stal juniorským šampionem, řekl, že chce kov ze seniorského mistrovství. Už ho má a v poklidu prohlásí, že chce taky medaili z olympiády.

Jak prosté!
Ale musí se to umět.