30. listopadu 2011 22:31 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT LN: Jeden hráč nestačí

Hráč Viťazu Čechov Jeremy Jablonski. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hráč Viťazu Čechov Jeremy Jablonski. | foto: Ross Dettman /Getty Images

PRAHA Je to už tradice celé Kontinentální hokejové ligy. Dvaadvacet týmů soutěže se snaží hrát hokej, jeden vyprovokovat bitky a někoho pořádně seřezat. A je úplně jedno, jestli má být soupeřem Jágr, Červenka nebo jiná z velkých hvězd ligy. Jako by hráčům Viťaze Čechov dávali před zápasy syrové maso.

Teď už ale vedení soutěže došla trpělivost. Jeremy Yablonski dostane za udeření protihráče do obličeje trest do konce sezony. Původní osmizápasový distanc totiž navýšil prezident KHL Alexandr Medveděv.

ČTĚTE TAKÉ

Správné gesto vedení soutěže má ale jeden zádrhel. Nemíří totiž správným směrem. Četnost bitek jasně ukazuje, že chyba není jen v hráčích, ale i v podivné strategii majitelů klubu, kteří chtějí vidět „krev“.

Co by se ještě muselo stát, aby Medveděv ukázal i na ně?

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.