3. května 2010 14:15 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT LN: Jediný vítěz ostravského šlágru? Jediná žena

Dagmar Damková. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dagmar Damková. | foto: ČTK

PRAHA Každý náruživý fanoušek prožil ve fotbalové lize Vánoce už na začátku května. Zápas Baníku Ostrava s pražskou Spartou ukázal, že podceňovaná česká soutěž může nabídnout špičkovou zábavu.

Jednoznačný vítěz se přesto včera na Bazalech hledal těžko. Ani jeden z aspirantů na titul na hřišti jednoznačně nedominoval. Remíza 1:1 tomu odpovídá. O ničem není rozhodnuto - mistrem se nakonec může stát Jablonec nebo Teplice.

Pochvalu zaslouží diváci na vyprodaných tribunách. Elektrizující atmosféra naháněla husí kůži i na dálku u televize. Jenže na cestě ke stadionu se odehrálo hromadné zatýkání výpravy rowdies z Prahy. Náladu kolem šlágru ligy to výrazně pošramotilo.

Baník - Sparta (Řepka dostává kartu od Damkové).

Nejpříznivější stopu tak zanechala v Ostravě jediná žena na hřišti. Překvapení? Kdo měl ještě předsudky, musel je hodit za hlavu. Dagmar Damková ukázala, jak by měla rozhodčí přistoupit k výjimečnému utkání - tedy nezkazit ho. Mužští arbitři musí své kolegyni závidět, jaký má přehled a cit pro hru.

Někteří rozhodčí během jara ukázali, že podobný tlak zvládat vůbec neumějí. Teď alespoň mají vzor, kterým se mohou řídit.

Anketa

Jakou známkou byste ocenili výkon Dagmar Damkové v zápase Baník-Sparta (jako ve škole, 1 - nejlepší, 5 - nejhorší)?

Jednička 3041
Dvojka 351
Trojka 189
Čtyřka 144
Pětka 179