27. června 2014 7:50 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT LN: Johanka z Uruguaye. Kéž by tak lynčovali i simulanty

Luis Suárez si za své kousnutí odpyká drsný trest. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Luis Suárez si za své kousnutí odpyká drsný trest. | foto: Reuters

Už chybí jen výkřik: Upalte ho! Z Luise Suáreze se díky okamžiku vteřinového šílenství (Tomáš Řepka ho nazýval vtipně blikanec) stal veřejný nepřítel číslo 1. Uruguayský fotbalista v zápase s Itálií kousl soupeře do ramene a včera za to vyfasoval nejtvrdší trest v historii MS.

Nemá cenu se bavit o tom, zda měl být Suárez potrestán. Ne účast v devíti zápasech národního týmu je naprosto zasloužená. Je ovšem otázkou, zda je férové trestat i fanoušky Liverpoolu, kteří budou svoji největší hvězdu postrádat v devíti zápasech Premier League. V Liverpoolu dokonce nesmí čtyři měsíce ani trénovat.

Je jasné, že FIFA chtěla (lépe řečeno v takhle sledovaném případě musela) učinit tvrdý krok. To je její právo a je to v pořádku.

Je ovšem velkou škodou, že stejně tvrdě nepostupuje v jiných případech. Nebo že nijak netrestá v současnosti hojně rozšířenou nemoc fotbalu – simulování...

Vojtěch Gibiš

Autor

Vojtěch Gibišvojtech.gibis@lidovky.czČlánky