Pátek 9. prosince 2022, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

TIME OUT LN: Judista zaskočil činovníky

Sport

  22:00
PRAHA - České judo oslavuje. Od již pozapomenutého úspěchu Josefa Věnseka, který v roce 1991 vybojoval v Praze evropské stříbro, se čekalo na další mužskou medaili z vrcholného podniku dlouhých dvacet let. Až teď se sport na tatami dočkal opět – z mistrovství Evropy v Istanbulu přivezl Jaromír Ježek bronz.

Jaromír Ježek. foto: ČTK

Oslavy nemohou být dlouhé, neboť šampionát už byl součástí kvalifikace na olympiádu v Londýně 2012 a právě Ježek s dvojnásobným juniorským mistrem světa Lukášem Krpálkem, který nyní skončil v Istanbulu pátý, mají solidní postupové vyhlídky.

To všechno činovníci svazu juda rádi a ochotně vysvětlí včetně skutečnosti, že svaz má téměř osm tisíc aktivních členů. Protože Ježek prolomil dvacetileté čekání a to je přece paráda.

Jen jedno je zaskočilo – jakápak náleží judistovi odměna? Máme na to tabulky, snad by to mohlo být čtyřicet tisíc korun," krčili rameny činovníci v čele se svazovým šéfem Jiřím Dolejšem při včerejším setkání s novináři. Pouze jeden muž zůstal nad věcí – právě Jaromír Ježek. "No jo, už je to dvacet let, co jste to řešili naposledy," smál se chlapík, který už si svoje splnil.

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat