11. prosince 2012 23:59 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT LN: Kdo je nejlepším fotbalistou historie?

Barcelona - Real Madrid (Messi) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Barcelona - Real Madrid (Messi) | foto: Reuters

Vstřelil 86 gólů během kalendářního roku, překonal spoustu dalších rekordů, a k tomu má tři Zlaté míče. Je proto Messi nejlepším fotbalistou všech dob?

Těžko soudit, jak by se mu dařilo v šedesátých letech v éře Pelého či v osmdesátých letech za časů Diega Maradony. Nebo naopak – jestli by ti dva excelovali dnes, kdy je fotbal rychlejší, tvrdší, prostě náročnější.

Pelé byl jedinečný, je trojnásobným mistrem světa. Maradonu zase Argentinci uctívají jako boha. Uznávají ho víc než Messiho, který s národním týmem zatím triumfoval jen na olympiádě.

Anketa

Je Lionel Messi nejlepším fotbalistou historie?

Ano 1988
Ne 1150

To se může změnit na mistrovství světa 2014 v Brazílii. Messimu bude necelých sedmadvacet, bude na vrcholu sil a před sebou bude mít výzvu – potvrdit pověst nejlepšího fotbalisty všech dob.

Triumfem na světovém šampionátu by také zahnal výhrady, že vyniká především díky stylu Barcelony a těží ze hry znamenitých spoluhráčů Xaviho, Iniesty či Fábregase. Ale zářil by i jinde?

Petr Šedivý

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!