27. listopadu 2011 8:30 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT LN: Kdo vydrží poslední?

Roger Federer. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Roger Federer. | foto: ČTK

PRAHA Světová dvojka Rafael Nadal, ten nezdolný bojovník, skončil už v základní skupině. Stejně tak světová jednička Novak Djokovič, letošní suverén.

Turnaj mistrů má být svátkem vždy se loučícím s aktuální tenisovou sezonou. Jenže znovu viditelně odhaluje problém, na který si dlouho stěžuje už řada hráčů.

ČTĚTE TAKÉ

Tou potíží je délka tenisového roku, jenž pro ty nejlepší znamená nápor téměř 11 měsíců v kuse. Účast v Londýně má být za odměnu, a ne že se přemění v útrapy.

Považte – už v půli ledna startuje v Melbourne první grandslamový podnik roku, jenž má být vždy odrazovým můstkem k postavení v žebříčku. A to nezapomeňte na prosincové finále Davis Cupu, které třeba letos hraje Španěl Nadal, v Londýně vše, jen ne čerstvý.

Možná to je právě úděl za předchozí úspěchy a milionové bohatství. Možná se světový tenis mění v soutěž, kdo padne jako poslední.

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.